AKP Sözcüsü Çelik’ten erken seçim ve Erdoğan-Biden görüşmesine dair açıklama

 AKP Sözcüsü Çelik’ten erken seçim ve Erdoğan-Biden görüşmesine dair açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu.

Terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini belirten Çelik, terör örgütlerinin daha karmaşık bir hal aldığını, IŞİD ve PKK terör örgütleri arasındaki alışverişlerin daha çok yoğunlaştığı bir döneme girildiğini söyledi.

“HEDEF TERÖR ÖRGÜTLERİDİR”

Çelik, şöyle konuştu:

* Suriye’deki PKK’nın bazı müttefiklerimiz tarafından himaye edilme gerekçisi güya DEAŞ‘a verdikleri mücadeleydi. Biz bunun yalan olduğunu baştan bu yana ifade ediyorduk.

* Bizim açımızdan PKK’sı, PYD’si, YPG’si, DEAŞ’ı hepsi aynı şeydir, hepsi cinayet mekanizmalarıdır. Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları çerçevesinde 8 bin 500’ten fazla teröristlere ait hedef imha edilmiştir. Çok sayıda terörist ortadan kaldırılmıştır.

* Burada terör örgütü mevzi kaybettikçe,’siviller, tarihi ve kültürel yapılar hedef alınıyor’ diyor. Böyle bir şey doğru değildir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) dünyada en yüksek hassasiyete sahip orduların başında geldiğini kaydeden Çelik, şu ifadeleri kullandı:

* TSK’nın bu konuda yüksek bir tecrübesi vardır. Hedef terör örgütleridir ama bu propagandaların en çok müşteri bulduğu yerler terör örgütlerine destek vermeye çekinmeyen ülkelerdir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun