Alaçatı’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

 Alaçatı’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Alaçatı’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Alaçatı, Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en sevilen tatil beldeleri arasında yer alır. Burası İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan bir tatil beldesidir. Küçük bir kasaba olan Alaçatı’nın masmavi plajları görenleri kendine hayran bırakır. Burada Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken begonvil ve sardunyalar ile süslenmiş taş evlere denk gelebilirsiniz. Ayrıca, Alaçatı butik otel seçimleri de insanların en çok araştırdığı konulardan biridir.

Burada tatil yapmayı düşünüyorsanız Banana Alaçatı butik otelimizi tercih edebilirsiniz. Otelimiz merkezi bir yerde oluğu için her yere yürüme mesafesinde gidebilirsiniz. Burası sürekli rüzgârlı olduğu için rüzgâr sörfü yapanların da uğrak noktaları arasında yer alır. Yaz aylarında artan nüfusu ve cıvıl cıvıl sokakları ile buraya gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Alaçatı’da Ziyaret Edilecek Yerler

Alaçatı’nın yel değirmenleri buraya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Çok eski zamanlarda inşa edilmiş olan bu değirmenler günümüzde restore edilerek modern bir görünüme kavuşturulmuştur. Bunun yanında eski zamanlarda inşa edilen değirmenlerin yanına rüzgâr enerjisinden faydalanmak amacıyla yeni değirmenler de yapılmıştır.

Burada konaklamak isteyen kişiler tarafından Alaçatı otelleri araştırılan bir konudur. Burada kalmayı düşünen kişiler butik otelleri daha çok tercih eder. Banana Alaçatı otelimiz sizlere her zaman en iyi hizmetleri sunar. Ekolojik restoranımızda sağlıklı Ege yemeklerini tadabilirsiniz. Birbirinden güzel odalarımızda çift kişilik ve tek kişilik seçenekler de bulunur.

Alaçatı’nın En Güzel Yerleri

Alaçatı’da görülmesi gereken yerlerden biri de taş evlerdir. Her sokakta rastlayabileceğiniz tarihi taş evler günümüz mimarisine de ilham kaynağı olmuştur. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sevilen bu evler bunun yanında fotoğraf çekilmeyi sevenler için de oldukça güzel bir mekândır. Kemalpaşa Caddesi ise Alaçatı’nın oldukça popüler olan caddelerinden biridir.

Alaçatı’da görülmesi gereken yerler:

  • Yel değirmenleri
  • Taş evler
  • Kemalpaşa Caddesi

Butik otelimiz de Alaçatı konaklama önerileri içerisinde yer alır. Otelimizde kaldığınız süre boyunca güzel zaman geçirebilirsiniz. Havuzumuzda hijyeni sağlamak amacıyla doğal tuzlar kullanırız. Ekolojik restoranımız, aromaterapi bitkileri ile hazırladığımız kokteyllerimiz ile otelimiz sizler için sağlıklı bir seçenek olacaktır. Bunun yanında otelimizin çalışanları her daim güler yüzlü bir şekilde hizmet verir. www.bananaalacati.com sitemizi ziyaret ederek otelimizde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun