Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Ankara-Atina Arasında Kritik Gelişmeler

Ankara-Atina Arasında Kritik Gelişmeler

haber haber -
17 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile İlgili Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anakara’da Yunanistan Başbakanı Miçotakis’i ağırlamaya hazırlanırken Yunan medyasına önemli açıklamalarda bulundu. Kathimerini gazetesine konuşan Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkilerin kilitlendiği görüşme hakkında iş birliği ve mülteci konularının ele alınacağını belirtti.

ABD Ziyareti ve Türkiye-Yunanistan İlişkileri

Erdoğan, geçen haftalarda ertelenen ABD ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. ABD seçim süreci ve Biden’ın yoğun takvimi sebebiyle ziyaretin ertelendiğini belirten Erdoğan, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerde ABD’nin siyasi dengesini korumanın önemine vurgu yaptı. Yunanistan ile doğrudan temasın sürdürülmesi gerektiğini ve bu durumun ilişkilere olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.

İsrail’e Yönelik Sert Eleştiriler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas’ın İsrail’e saldırısı sonrasında İsrail’in Filistin’deki saldırılarını sert bir şekilde eleştirdi. Netanyahu’nun yaptıklarını Hitler’in eylemlerine benzeten Erdoğan, İsrail’in Filistin sivillerine yönelik saldırılarını kınadı ve Türkiye’nin bölgede barışı desteklediğini vurguladı.

İlgili Yazılar