Ankara düğün fotoğrafçısı

 Ankara düğün fotoğrafçısı


Arslan stüdyo
nun sahipleri Üsame Arslan ve Yunus Emre Arslan’dır.  Çocukluk hayalleri olan fotoğrafçılığı yapma fırsatı bulmuşlardır. Her ikiside üniversite de fotoğrafçılık bölümü okumuştur. Profesyonel olarak uzun zamandır Ankara düğün fotoğrafçısı olarak hizmet vermektedirler.  Sokak fotoğrafçısı olarak başladıkları bu serüvende kendi işlerini kurma fırsatı yakalamışlardır. Ankara‘ nın her yerinde kişisel çekim, doğum çekimi, kutlama çekimi, nişan çekimi, kına çekimi,düğün çekimi, mezuniyet çekimi, moda çekimi yapmaktadırlar. Çekim ekipleri ve kullanılan araç gereçler son derece profesyoneldir.

Onlar için her an ölümsüzdür ve ölümsüz anıları saklamak gerektiklerini bilirler.

İşlerinde belirli prensipleri vardır. Bu prensiplere göre çalışmalarını sürdürürler.

1-Dalgın olma, işinde uyanık ol!

Bu aslında şu demek. İşinin başında iken sadece işini düşün. Fotoğraf çekimi yaparken buna çok dikkat etmek gerekir. Hiçbir anı kaçırmadan çekmek gerekir. Çünkü kaçırılan anların ne yazık ki telafisi olmaz.

2- Ne yapıyorsan zamanında yap!

Elbette zaman kavramı çok önemli. Çekim için saat ikide sözleşiliyorsa saat dörtte gitmek olmaz. Ya da güneşin ışığından faydalanarak çekilecek resimler için geç kalınırsa hava karardığında istediğinizi yapın, aynı sonuca ulaşamazsınız. Zaman için bir diğer konu da teslimattır. Çekilen fotoğraflar anlaşıldığı tarihte teslim edilir.

3-Doğallıktan ödün verme!

Her ne kadar düğün çekimlerinde ve moda çekimlerinde photoshop fazlaca kullanılsa da doğallığın önüne geçmemesi gerekir.

4-Ya en iyisi ya da hiç!

Sırf yapmak için yapılırsa ortaya iyi sonuçlar çıkmaz. Yani sırf para kazanmak amaçlanıyorsa ya da şunu da çekelim de bitsin modu ile çekim yapılıyorsa başarı hayal olur. Yapılan işe başından sonuna kadar aynı özeni göstermek ve en iyisini yapmak için çabalamak gerekir. Emin olun çekilen her fotoğrafa fotoğrafçının enerjisi yansır.

5-Her işi kendine teslim edecekmiş gibi yap!

Yapılan albümleri sanki kendi düğünüymüş gibi çekmek, özeni beraberinde getirir. Kendi albümünüzün nasıl özenli yapılmasını istiyorsanız, başkasına yapılacak işide aynı öyle önemsemelisiniz.

6-İşini asla şansa bırakma!

İyi bir fotoğrafçının şans ile işi olmaz. Fotoğraf çekimi dış mekanda olacaksa en basitinden hava durumunu kontrol eder. Yanında yedek ekipman bulundurur. Hem kendini hem müşterilerini riske atmamış olur.Arslan stüdyo bu 6 ilkeye göre hareket eder. Bu prensiplere bağlı kalarak işini en iyi şekilde yapmak için uğraşır.

Hep aynı heyecanla…

Formun Üstü

kartal medyum

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun