Apple mağazalarından kritik karar

 Apple mağazalarından kritik karar

2019’un sonlarına doğru patlak veren ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kişinin ölümüne neden olan Kovid-19, aktifliğini sürdürüyor. Her ne kadar aşılama çalışmalarında önemli bir yol katedilse de, gün geçtikçe ortaya çıkan yeni bir varyant nedeni ile insan sağlığını tehdit etmeye son hız devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan Apple Store mağazasında yaşanan silahlı soygun olayı ile gündeme gelen Apple, Kovid-19 ile mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalarla ilgili kritik bir karara imza attı.

Şirket, ABD’de bulunan bazı Apple Store’lardaki maske zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu. Bu kapsamda Ohio, Kuzey Carolina, Georgia, Kansas, Kentucky gibi eyaletlerde bulunan mağazalarda artık müşterilerin maske takması zorunlu olmayacak. Ancak şirket çalışanları için aynı durum geçerli olmayacak.

Apple, bazı mağazalarındaki kısıtlamaları gevşetmesinin ardından web sitesini de güncelledi. Bu sayede müşteriler, gitmek istedikleri bir mağazayı siteden bularak maske zorunluluğunun olup olmadığını kolaylıkla öğrenebiliyorlar. Tabii bu durum şu an için sadece ABD için geçerli.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun