Apple’a kriptolu telefon çağrısı

 Apple’a kriptolu telefon çağrısı

Dünya genelinde salgının hızlıca yayılmasının ardından milyonlarca insan zorunlu olarak evlerine kapanmak zorunda kaldı. Bu süreç boyunca birçok kişi, ilk başlarda sadece belli bir azınlığın bilgi sahibi olduğu kripto paralarla ilk defa tanıştı ve kripto paralarla işlemler gerçekleştirdi.

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde Superstream Podcast’e konuk oldu. Armstrong, 20 Nisan tarihinde yayınlanan podcastte şirketi hakkında konuşurken Coinbase-Apple ilişkilerine değindi ve Apple’a potansiyel antitröst sorunları konusunda çağrıda bulundu.

Podcast sırasında Armstrong’a kendi fiziksel kripto para cüzdanlarını çıkarıp çıkarılmayacağı soruldu. Bu soru karşısında insanların fiziksel bir kripto para cüzdanı taşımak istemeyeceklerini söyleyen şirketin kurucu ortağı, sözlerinin devamında Coinbase-Apple ilişkilerinden bahsetti ve kriptolu telefonlarla ilgili Apple’a çağrıda bulundu.

Armstrong, yaptığı açıklamalarda Apple’ın kullanıcı dostu telefon tabanlı bir cüzdanı makul kılmak için gerekli olan özelliklere izin vermediğini söyledi ve şu sözlere değindi: “Apple şu ana kadar kripto ile gerçekten iyi oynamadı, aslında uygulamada olmasını istediğimiz bir dizi özelliği yasakladılar ve bunlara izin vermiyorlar – bu yüzden orada potansiyel antitröst sorunları var.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun