Apple’dan Face ID kararı

 Apple’dan Face ID kararı

Apple’ın, yüzün 3 boyutlu modelini üreterek kimlik doğrulama gerçekleştiren Face ID sistemi 5 yıldır kullanılıyor. Hem iPhone’un kilidini açmak için hem de App Store gibi dijital servislerde alışveriş yapmak için kullanılan Face ID, olası bir bozulma durumunda kolaylıkla onarılamıyor.

MacRumors’un aktardığı bilgilere göre, Apple Store’lardaki teknik servisler ve Apple’ın yetkili servis sağlayıcıları artık TrueDepth kamera bölümüne erişim sağlayabilecek. Bu durum, Face ID sisteminin düzgün çalışmasını sağlayan ön kamera ve diğer modüllerin bağımsız olarak tamir edilebileceği anlamına geliyor.

Teknik servisler öncelikle Apple’ın Araç Servis Seti aracılığıyla Face ID ünitesinin değişimine gerek olup olmadığını tespit edecek. Ardından gereken işlem yapılacak.

Apple’ın yeni kararıyla artık Face ID’yi onarmak için iPhone’un ekranını veya kasasını tümüyle değiştirmek gerekmeyecek. Dolayısıyla tamir sürecindeki ek maliyetler ortadan kalkacağı için, onarım fiyatlarının da düşeceği tahmin ediliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun