Apple’ın İkinci iOS 11.3 Betasına Batarya Ömrü Özelliği Eklendi

 Apple’ın İkinci iOS 11.3 Betasına Batarya Ömrü Özelliği Eklendi

Dün gece Apple tarafından geliştiricilere özel olarak iOS 11.3’ün ikinci beta sürümü yayınlandı. Yeni sürümle birlikte Apple’ın yeni Battery Health (Batarya Ömrü) özelliğini de ilk kez görmüş oluyoruz.

Telefon Üzerinde Daha Çok Kontrol

Bu ikinci beta değişikliğiyle beraber telefona yeni özellikler eklenirken, güncelleme iPhone 6 ve sonrası Apple cihazlarda geçerli olacak. iOS 11.3’le birlikte artık batarya ömrü cihaz içinde gösterilirken, aynı zamanda ne zaman değiştirilmesi gerekeceği de kullanıcıya söylenecek. Özellikle son dönem Apple’ın batarya değişim uygulaması epey tartışma konusu olurken, firma müşterilerin güvenini kazanmak için böyle bir özellik eklendi. Batarya Ömrü sekmesi şu anda işletim sisteminin beta sürümünde Ayarlar > Batarya sekmesi altında bulunuyor.

Batarya ömrü menüsünde ‘Maksimum Kapasite’ şeklinde bir alan bulunurken, telefon ilk açılıp batarya kullanımı başladığında burası yüzde 100’de olacak ve pil kimyasal olarak yıprandıkça, zamanla yüzdelik dilim düşecek. Artık batarya tamamen bitmeye yaklaştığında ve ömrünü tamamladığında ise kullanıcılar bilgilendirilecek.

Apple’ın iOS 11.3 işletim sistemi güncellemesini yakın zamanda tam sürüm şeklinde yayınlaması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun