Asus Rog Phone 6 ufukta göründü

 Asus Rog Phone 6 ufukta göründü

Son yıllarda üretiminin büyük kısmını oyunculara yönelik gerçekleştiren Asus, akıllı telefon sektöründe de hatrı sayılır bir durumda. Özellikle de oyuncu telefonlarıyla büyük bir kitlenin ilgisini çeken üretici, gittikçe daha da dudak uçuklatan donanımları telefonlara getiriyor. Gelecek nesil olması beklenen Asus Rog Phone 6, en çok merak edilen oyuncu telefonlarındandı. Nihayet telefonla ilgili ilk sızıntı geldi.

Bugüne kadar hep en üst performansı sunmaya odaklanan seri, bununla birlikte iyi bir soğutma performansı da sunmayı hedefliyordu. Son zamanlarda soğutmaya harcadığı mesaiyi artıran şirket, bu çalışamnın meyvesi sonucunda daha güçlü bileşenleri bir telefona sığdırmanın önünü açabilmişti. Yeni nesil Asus Rog, bu meyvenin rengini belli ediyor.

Güvenilir analist DigitalChatStation, şu özelliklerin geleceğini iddia etti:

Ekran: 6.78 inç, Full HD, Samsung OLED
Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci
18GB RAM
6000 mAh çift batarya ve 65W hızlı şarj
64MP kamera ve iki sensör
Ekran altı parmak izi okuyucu
229gr ağırlık, 10.39mm kalınlık
Bu özellikler performansı uç noktaya taşısa da dikkat edilmesi gereken konulardan biri ağırlık ve kalınlık. Oyuncu telefonu olması ve 6000 mAh kapasitede bataryasının olması, kaçınılmaz olarak büyük bir hacim getiriyor. Eğer bu liste doğru çıkarsa son derece ağır ve kalın bir telefonla karşılaşacağız. Amacının oyun olduğunu düşününce, bu telefonu alacakların tasarımdan ziyade performansa odaklanacağını tahmin ediyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun