Avrupa Seyahatinde Geçerli, Schengen Vizesi

 Avrupa Seyahatinde Geçerli, Schengen Vizesi

Avrupa’ya turistik geziler için Schengen vize başvuru şartlarını ele almak gerekir. Bunun gibi iş ya da aile ziyareti için de vize başvurularına yer verilir. Seyahat amacına uygun olacak şekilde belgelerin hazırlanması ve ibraz edilmesi esas alınır.

Schengen Vize Başvuru Belgeleri Nasıl?

Schengen vizesi nasıl alınır öğrenmek için profesyonel merkezlere başvurmanız en doğrusu olacaktır. Şöyle ki Schengen vize tarafından toplanması gereken belgelerden randevu aşamalarına kadar tüm hususlara değinilir. Bunun üzerine:

  • Kimlik, ikametgah ve fotoğraf olarak temel birkaç belgenin üzerinde durulur.
  • Banka hesap dökümü, pasaportlar ve seyahat sağlık sigortası da talep edilir.

Pasaportların son 10 yılda çıkartılmış olması ve seyahatten sonra 6 ay geçerliliğinin bulunması dikkate alınır. Fotoğraflarda ise ebat ve arka fon şartlarına uyulması beklenir. Her bir belgenin şartlara uygun olacak şekilde hazırlanması ve akabinde randevuya geçilmesi önem arz ediyor.

Schengen Online Başvuru Formu

Schengen vizesi almak isteyenler belgelerin öncesinde başvuru formuna ulaşmaları ve talep edilen bilgileri sıralamaları önem arz ediyor. Şöyle ki online olarak formu indirmeniz ve istenilen bilgileri girmeniz esas alınmakta.

https://www.schengenvize.net/ eşliğinde forma ulaşmak ve talep edilen bilgileri sıralamak kısa sürecektir. Neticesinde imzalarınızı atmanız beklenir ve başvuru formu tamamlanır. Son aşamada yetkili mercilerden alınan randevulara karşı başvuru işlemlerini tamamlamanız mümkün olacaktır.

Schengen Vize Merkezleri Hangileri?

90 (850) 228 43 53 destek hattı sayesinde toplamanız gereken belgelerden başvuru formuna kadar tüm detaylara netlik kazandırmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda vatandaşların:

  • Hangi konsolosluk bünyesinde başvuruya geçmeleri gerektiği belirtilir.
  • E-randevu için Büyükelçilik üzerinden de harekete geçilmesi istenebilir.

Sonuç olarak başvuru merkezlerine netlik kazandırmak ve işlemleri hızlandırmak mümkün olacaktır. Bunlar için profesyonel vize firmalarından destek almanız fayda sağlar. Gerek belgelerin toplanması gerekse e-randevu işlemlerine dair tüm merak edilenler netlik kazanabilir.

Bu adımlar üzerine Sechengen Bölgesi içerisinde yer alan ülkelere seyahat düzenlenebilir. Toplamda 26 ülkeye dair ortak vize prosedürlerine yer verilir. Uygun olan vatandaşlar turistik, iş ya da aile ziyareti gibi konularda seyahatlere geçebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun