Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

 Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Genel kapsamdaAzerbaycan Bakü devlet üniversitesi bölümleri burada okumak isteyen öğrencilerin ilgi alanına girer. Azerbaycan Bakü devlet üniversitesi Azerbaycan eğitim kurumları arasında son derece önemli bir yere sahiptir. Bu üniversite zengin tarihi ile de oldukça ilgi görür. Azerbaycan’ın en ünlü bilim ve eğitim merkezi olma özelliğine sahiptir. Üniversite zaman içerisinde düşünce ve ulusal düşünce konularında da gelişim göstermiştir. Azerbaycan’ın ünlü politikacılarından olan Haydar Aliyev ve tanınmış pek çok bilim insanı ve aydın bu üniversiteden mezun olmuştur.

Her yıl pek çok genç lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için Bakü üniversitesini tercih eder. Azerbaycan Bakü devlet üniversitesi bölümleri son derece çeşitlidir. Üniversitenin amacı özgür, yaratıcı ve demokratik değerler ışığında çalışmalar sürdüren uzmanlar yetiştirmektir.

Azerbaycan Üniversitesi Tıp Fakültesi

GünümüzdeAzerbaycan Üniversitesi tıp fakültesi fiyatları ekonomik olduğu için sıklıkla tercih edilir. Bu üniversite Azerbaycan’ın sağlık birimlerine eczacı, doktor, fizyoterapist, harp doktoru, aile hekimi, diş hekimi yetiştiren iki devlet üniversitesinden biridir. Okul genellikle üniversite sınavları ile öğrenci kabul etse de İran, Irak Türkiye ve bazı Avrupa ülkelerinden de öğrenci kabul eder. Azerbaycan Tıp Üniversitesi 1919 yılında Azerbaycan Halk Cumhuriyeti tarafından kurulmuştur. Ülkenin ilk üniversitesi Bakü devlet Üniversitesi Tıp fakültesi olarak eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan’da kampüs sistemi bulunmaz. Ancak üniversitenin 6 eğitim birimi bulunur. Bunlar; Eğitim Stomotoloji kliniği, eğitim cerrahi kliniği, onkoloji kliniği, eğitim terapevtik kliniği bulunur.

Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi

Genellikle Azerbaycan Üniversitesi tıp fakültesi fiyatları ekonomik olması ile dikkat çeker. Azerbaycan fizik tedavi bölüm, diş hekimliği, eczacılık, fizyoloji bölümlerinde üst düzey eğitimler verilir. Bu nedenle üniversite uluslararası tıp çevreleri tarafından da yakından takip edilir. Azerbaycan’da eczacılık eğitimi almak isteyen öğrencilerin yoğun talebini karşılamak adına büyük gayret gösterir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi kampüsü bilimsel araştırma merkezleri, 4 hastanesi ile hizmet verir. Bunun yanında 6 adet öğrenci yurdu, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor tesisleri de bulunur. Yurtdışı üniversiteler arasından kaliteli eğitim vermesi ile tercih edilen üniversitelerden biridir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun