Azerbaycan İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Ücretleri

 Azerbaycan İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Ücretleri

Azerbaycan İnşaat Ve Mimarlık Üniversitesi Ücretleri

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Lisans hazırlık öğrenimi ortalama olarak değişir. Bununla birlikte   dil kursu ücreti, lisans derecesi örgün öğrenim ücreti dolar bazlı değişir. Bunun yanında  yüksek lisans ve doktora eğitimi ise yıllık olarak değişkenlik gösterir. Azerbaycan’da okumak Türkiye’deki özel bir üniversitede okumaktan çok daha uygundur.  Azerbaycan’daki Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi’nin (BAKÜ) eğitim giderleri vardır ve   yıllık öğrenim ücreti  yaklaşık olarak 2000 USD şeklindedir. Öğrenim ücretleri her yarıyıl başında tahsil edilecektir. 

Öğretim dilleri Azerice, Rusça ve İngilizce’dir. Üniversite bünyesinde hazırlık eğitimi verilir. Hazırlık sınıfları yıllık olarak ücretlendirilir ve her sene farklı fiyatları vardır. Hazırlık dersleri, ders saatleri sütununda belirtilen yıllara dahil değildir.   Azerbaycan inşaat ve mimarlık üniversitesi ücretleri  yıl olarak değişen  öğrenci yurdu bulunur.

Azerbaycan Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra çalışma izni vardır. Azerbaycan’da bir üniversiteden mezun olduktan sonra alınan diploma ile dünyanın birçok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Öğrenim ve yaşam giderleri makul fiyatlıdır. Azerbaycanlı öğrenciler  eğitim, konaklama, ulaşım ve yemeklere ekonomik erişime sahiptir. Azerbaycan’daki üniversiteler, çeşitli disiplinlerde ve fakültelerde %100 İngilizce eğitimi sunmaktadır. Azerbaycan’da YÖK’ün karşılığı var. Azerbaycan’da eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye’de çalışmak istiyorsanız YÖK’ten diploma eşdeğeri alabilirsiniz. 

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi Okuma Şartları

Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Üniversitesi,  giderleri dışında en çok ihtiyaç duyulan finansman giderleri şunlardır:   Azerbaycan Bakü’de öğrenciler ayda farklı ücretler ile  geçimlerini sağlayabilirler.  Azerbaycan’ın eğitim giderleri dışında en çok ihtiyaç duyulan finansman giderleri şunlardır:  Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin bu tercihinin arkasındaki en önemli etkenlerden biri, ekonomik darboğazımızın yükseköğretimin maliyetine yansıması ve öğrencilerin barınma ve yemek gibi ihtiyaçlarının az ya da çok olmasıdır. Üniversiteler barındırabilir, hatta aşabilir. Türkiye’nin yükseköğretim sistemine geçişteki sınav engelleri, yükseköğrenim arayan öğrencileri yurt dışına yönlendirmede önemli bir etkendir. Japonya’nın ekonomik ve akademik zorlukları nedeniyle, giderek daha fazla öğrenci yurtdışında eğitim almayı düşünüyor.

Yabancı üniversitelerdeki fiyatlar, yurtdışında  okumak isteyen birçok genç ebeveynin dikkatle düşünmesi gereken bir konudur. Ancak  Türk kültürüne aşina olan öğrenciler için yurt dışında okumak birçok uyum sorunuyla karşı karşıyadır ve bu sorunların başında  dil engeli gelmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun