Azerbaycan Teknik Üniversitesi

 Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Bologna kriterlerine uygun olarak Azerbaycan Teknik Üniversitesi eğitim verir. Bu üniversitenin tarihi 1950’li yıllara kadar gider. Üniversite 26 akademik alanda 70 farklı branşta eğitim programına sahiptir. Azerbaycan teknik üniversitesi uluslararası standartlarda yüksek düzeyde eğitim verir. Pek çok yabancı ülkede yer alan yükseköğretim kurumları ile iş birliği içerisindedir. Bu şekilde yurtdışı ilişkilerini de sürekli olarak güçlendirir. Öğrenci sayısı günümüzde 6 bini aşmıştır. Bu sayede oldukça geniş bir öğrenci ağına sahiptir. Bunun yanında öğrenciler Azerbaycan teknik üniversitesinde çeşitli mühendislik bölümlerinde yüksek lisans yapma şansına da sahiptir.

Ayrıca azerbaycan teknik üniversitesi puanları, elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, haberleşme mühendisliği ve pek çok farklı alanda uzman yetiştirmeye devam eder. Bu üniversitenin uluslararası kuruluşlara tam üyeliği bulunur. 700 binden fazla akademik yayına sahip olan kütüphanesi ile dikkat çeken üniversite hem öğrencilerine hem de öğretim görevlilerine zengin bir kaynak sunar.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Özellikleri

Türk öğrenciler tarafından azerbaycan teknik üniversitesi tiems higher education araştırılan bir konudur. Azerbaycan teknik üniversite Türkiye’den gelen öğrencilere ev sahipliği yapar. Bu üniversitenin 1999 yılında YÖK tarafından denkliği tanınmıştır. Bu tarihten itibaren Türk öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmeye başlamıştır. 2003 yılına kadar Türk öğrenciler yalnızca Bilgisayar mühendisliği bölümünde okuyabilirken günümüzde Bilgisayar sistemleri ve ağları, Bilgisayar teknoloji ve donanımları ile ilgili bölümler de açıldığı için Türk öğrencilerin okuyabileceği bölümler de artmıştır. Bu bölümlerinde TÖK denkliğinin bulunması okul bünyesinde yer alan Türk öğrenci sayısında artış olmasını sağlamıştır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri

Genellikle Azerbaycan üniversite okumak Türk öğrencilerin ilgisini çeker. Bu nedenle Azerbaycan teknik üniversitesi bölümleri merak edilir. Bu üniversite Bakü’ye oldukça yakın bir konumda bulunur. Bu da öğrencilerin kolay ulaşım imkânı elde etmesini sağlar. Eğitimler çoğunlukla Azerice ve Rusça olarak verilir. Bu nedenle burada okuyacak Türk öğrencilerin bir yıllık dil eğitimi alması önemlidir. Üniversitede bilgisayar ve bilim üzerine verilen eğitimler Türkiye dışında diğer Avrupa ülkelerinin de ilgisini çeker. Türkiye’de de öğrencilerin ilk tercihleri arasında bu üniversite yer alır. Üniversitenin ücretleri son derece uygunken eğitim kalitesi ise oldukça yüksektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun