Azerbaycan Tıp Üniversitesi Mezunları

 Azerbaycan Tıp Üniversitesi Mezunları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Mezunları

Azerbaycan’da üniversite eğitimi hem ortak dil, din, geleneğe sahip olması hem de kolay ulaşım uçak ve otobüsleri imkânı olması bakımından Türk öğrencileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Azerbaycan Tıp üniversite mezunları her sene farklı bölümlerden belirli sayıda mezun bulunuyor. Azerbaycan’da pek çok sayıda yabancı öğrenci kaliteli eğitim alıyor.

Özellikle İran Çin ve Türkiye’den gelen öğrenciler Azerbaycan’da üniversite okumak isteyenler arasında çoğunluk olarak bulunuyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi mezunlarıdenklik için ekstradan YKS LYS gibi belgelerini sunmalarına gerek kalmıyor.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Puanları

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Bakü ilinde bulunan bir ücretli üniversitedir. Tıp Üniversitesi bakım bölümleri taban puanları ve başarı sıralamaları ile alakalı pek çok bilgi vardır. Azerbaycan tıp Üniversitesi puanları 2022 taban puanları ile başarı sıralamaları açıklanmıştır. Güncel puanlar şu şekilde yer alıyor. Tıp ücretli olarak taban puanı 414,79025, 482, 68803, 449, 45637, 421,62089 bu şekilde ifade edildi.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi puanları tıp bölümü ile alakalı olarak öğrenci adayları tercih yapmadan tercihlerinizi belirlemeden önce tercih kılavuzunu detaylı bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde 2 ayrı Tıp Fakültesi, Eczalık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları Fakültesi koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi yer alır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Bünyesinde Eğitim Veren Personel Sayısı

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görevinde bulunan personel sayısı olarak 118 profesör, 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen olarak güçlü bir kadroya sahip bulunuyor. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin tercih edip buraya yerleşen öğrencilerin en üst seviyede eğitim alması için üniversite çalışmalarını büyük bir özel ile devam ettiriyor. Öğrenciler okul bünyesinde verilmiş olan eğitim haricinde Bakü ve çevresinde yer alan hastane, klinik ve doğum evlerinde de eğitimin görme avantajı buluyor. Azerbaycan’da Üniversitesi kampüsü 4 hastane kapalı spor salonu 6 öğrenci yurdu 200 ve 500 kişi ile konferans salonu spor alanları 6 adet eğitim binası kütüphane, büfe, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar ve daha pek çok farklı yapılar oluşmuştur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun