Bakan Varank açıkladı

 Bakan Varank açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Prof. Dr. Burhanettin Duran ile Kriter Dergisi’nde bir söyleşi gerçekleştirdi. Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu kapsamında attığı adımların önemine değinen Varank, ABD’de Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sahneye çıkan Togg hakkında da yeni açıklama yaptı.

“Milli Teknoloji Hamlesi, Türkiye’nin ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını temin edecek yegane vizyondur” diyen Mustafa Varank, Türkiye’yi teknoloji ve sanayi alanında küresel bir aktör haline getirmek için var gücüyle çalıştıklarını belirtti. Varank, herkesin merak ettiği “Togg ne zaman satışa çıkacak?” sorusunu da cevapladı.

Togg Gemlik Tesisleri’nin, tamamlandığında Avrupa’nın en temizi olma özelliği taşıyacağını kaydeden Mustafa Varank, “Togg ne zaman satışa çıkacak?” sorusu üzerine 2023’ün ilk çeyreğine işaret ederek şu bilgileri aktardı:

İlk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Togg hakkında yapılan eleştirilere de dikkat çekti. “Eleştirilere bakıldığında çoğunun yanlış ya da eksik bilgiden kaynaklandığını görüyoruz” diyen Varank; marka projelerini hayata geçirdikçe, Togg’un “Akıllı Cihaz” olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça, bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inandığını belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun