Bakır Boru Nasıl Onarılır

 Bakır Boru Nasıl Onarılır

Bir su borusunu yamamak, bir sızıntıyı durdurmanın en hızlı yoludur. Kalıcı onarım sağlamak için bir tesisatçı bulmanız için size zaman kazandıran kısa vadeli bir çözümdür.

Sızdıran bir bakır boruyu onarmak için iki seçeneğiniz vardır:

-Değiştirme

-Epoksi astar

Değiştirme

Boy Bakır Borular patladıysa, tek seçenek değiştirmektir. Ancak, herhangi bir boyuttaki delikler için de değiştirme yapılabilir.

Bakır borunun değiştirilmesi, sızıntının açığa çıkarılmasını gerektirir. Sızıntıya ulaşmak ve çalışmak için yeterli alana sahip olmak için, birkaç fitlik duvarın, hücrenin veya zeminin kaldırılması gerekecektir.

Bakır borunun hasarlı kısmı yeni bakır veya plastik boru ile değiştirilebilir. Yedek boru bakır ise eski ve yeni bölümleri birleştirmek için lehim kullanılır. Plastik ve bakır boruların bağlanması özel bir yapıştırıcı gerektirir.

Deliğin boyutuna bağlı olarak yama, tesisatçı tamir bandı, tesisatçı yama kiti veya LWC Bakır Borular sıhhi tesisat macunu kullanılarak yapılabilir. Her biri donanım ve ev geliştirme mağazalarında bulunabilir. Kullanım talimatlarına ek olarak, paketler ürünün içme suyu taşıyan borular için güvenli olup olmadığını listeler.

Epoksi Astar

Değiştirme ile karşılaştırıldığında, bir epoksi astar ile bir iğne deliği sızıntısını onarmak genellikle daha uygun maliyetli ve daha az yıkıcı bir çözümdür:

İzolasyonlu Bakır Boru Tesisatçı sızıntının etrafında daha az alana ihtiyaç duyar, bu da duvarı, tavanı veya zemini kesme ve yenileme maliyetini ve karmaşasını en aza indirir.

Tüm su dağıtım boruları kurutulur ve kum püskürtülerek temizlenir, böylece korozif birikimi ortadan kaldırılır.

Epoksi, borunun tüm uzunluğu boyunca akarak 40-60 yıl süren bir astar oluşturarak sizi gelecekteki onarımların maliyetinden kurtarır.

Bakır epoksi astar hiçbir kimyasal su içerisine nüfuz kadar sıcak ve soğuk su içinde stabildir.

office 2016 satın al

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun