Bill Gates ile fena dalga geçti

 Bill Gates ile fena dalga geçti

Elon Musk ve Bill Gates arasında oldukça hararetli bir tartışma yaşanmış gibi görünüyor. Twitter’da ortaya çıkan birtakım mesajlara göre Elon Musk, Bill Gates’in Tesla hisseleri üzerinde spekülasyon yaptığını iddia etti. Bu iddiaların ardından Musk’tan ilginç Bill Gates paylaşımı geldi.

Whole Mars Catalog isimli Twitter hesabı tarafından paylaşılan görüntülere göre Elon Musk, hayırsever milyarder ile tartışmaya yaşadı. Kısa mesajlarda Elon Musk, Gates’in hala Tesla hisseleri için short pozisyonda olup olmadığını sordu ve Gates ile iletişimini keseceğini söyledi.

Elon Musk, Bill Gates’e Tesla hisselerini short pozisyonda satıp satmadığını sorduğunu itiraf etti. Bilmeyenler için; yatırımcılar hisse senedini short pozisyonda tutarsa varlığın fiyatının düşmesiyle para kazanır.

Whole Mars Catalog’un paylaştığı tweet’i doğrulayan Tesla CEO’su, “TED’deki birçok kişiden Gates’in Tesla için hala yarım milyar short hissesi olduğunu duydum, bu yüzden ona sordum, yani tam olarak çok gizli değil” dedi.

Elon Musk’ın Tesla hisseleriyle ilgili sorusuna ise Gates’ten, “Satmadığımı söylediğim için üzgünüm. (Seninle) Hayırseverlik olanaklarını tartışmak istiyorum” dedi. Fakat Musk, Tesla için short pozisyonda olan biriyle tartışmayacağını söyledi.

“Üzgünüm, iklim değişikliğini çözmek için en çok çaba gösteren şirket olan Tesla’ya karşı büyük bir short pozisyonunuz varken, iklim değişikliği konusundaki hayırseverliğinizi ciddiye alamam.”

Musk ayrıca paylaşım üzerinden Twitter’ı eleştirmeyi de ihmal etmedi. Twitter içerik yönetiminin bu benzetmeyi kaldırabileceğini düşünen Tesla CEO’su, “shadow ban (gizlice yasaklama) konseyi tweet’i gözden geçiriyor” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun