Bir popüler cihaz daha Vintage Listesi’ne ekledi!

 Bir popüler cihaz daha Vintage Listesi’ne ekledi!

Apple, çıkardığı ürünlerle dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olmayı başardı. Her ne kadar kaliteli ve sevilen cihazları bizlerin kullanımına sunuyor olsa da, teknoloji ilerledikçe bazı cihazlar eskiyor. Yeni teknolojilerin çıkmasıyla bazı Apple ürünleri Vintage Ürünler Listesi‘ne ekleniyor. Şirket, iPhone 6 Plus’ın ardından bir cihazı daha bu listeye ekleyeceğini duyurdu.

MacRumors‘tan alınan bilgiye göre, CD Drive alan son Apple cihazı olan 13 inç Macbook Pro Mid 2012, 31 Ocak‘ta Apple’ın Vintage Ürünler Listesi‘ne eklenecek. Bu ürün, Haziran 2012‘de piyasaya sürülmüştü. Apple’ın sattığı yerleşik CD/DVD sürücüsüne sahip son Mac’ti. Ekim 2016‘ya kadar satışta kalan ürünün satışı durduruldu.

Artık eski kabul edilen ürünler, çoğu bölgede onarımı yapılamayan cihazlardı. Ancak Apple Mağazaları ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları artık onarım isteyen ürün için parça bulunabilirliğe bağlı olarak 7 yıla kadar onarım hizmeti sunuyor. Yani eğer şirket, gerekli parçalara sahipse 13 inç Macbook Pro Mid 2012 için onarım hizmeti 2023’e kadar devam edebilir. Teknoloji devi, 2020’de macOS Big Sur ile CD/DVD sürücüsüne sahip son Mac’i için yazılım desteğini çoktan bırakmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun