Bitcoin Nereden Alınır?

 <strong>Bitcoin Nereden Alınır?</strong>

Bitcoin, kripto para alım satımına olanak sağlayan dijital kripto para borsaları üzerinden alınabilir. Tabi ki bitcoin madenciliği gibi seçenek ile Bitcoin sahibi olunabilir. Fakat bu oldukça zor ve maliyetli bir yöntem. Bitcoin’in kriptopara borsaları ile alınabildiğini biraz daha özelleştirmek gerekiyor. Çünkü kripto para alanında 300’den fazla kripto para alım satımı yapan borsa bulunmaktadır.

 Bu nedenle Bitcoin almak için en güvenilir platformu seçmek çok önemlidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Kripto para borsalarının kullanımını öğrenmek, para yatırmayı ve çekme seçenekleri bilmek, bu önemli noktalardan bazıları. Kripto para yatırımında önemli noktalardan bazıları.

Bitcoini Hangi Borsadan Almalıyız?

Kripto para nasıl alınır satılır konusunda hangi borsa kullanılmalı konusunda dikkat edilmesi gereken alt başlıklar bulunuyor. Bunlar, işlem hacmi, kullanıcı sayısı, para çekme ve yatırma seçenekleri olarak sıralanabilir.

  • İşlem Hacmi:
    İşlem hacmi Bitcoin ve Kripto para alımında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Kripto para nasıl alınır satılır sorusuna baktıktan sonra dikkat edilmesi gereken şeylerden birincisi işlem hacmidir. İşlem hacmi, teknik analizde karşılaştığımız bir durum ve kripto para analistleri tarafından dikkat edilen bir nokta. İşlem hacmi, borsada ya da kripto paranın üzerinde gerçekleşen alım satım işlemlerinin toplamına verilen isimdir. Bir kullanıcı 500 TL değerinde kripto para satın alıp, 600 TL’ye satarsa, toplamda oluşan işlem hacmi 1100 TL olacaktır. Bir kripto para borsasının işlem hacminin yüksek olması, borsada bulunan aktif kullanıcı sayısının yüksek olduğu ve bir nevi kullanıcıların borsaya güven duyduğu anlamına gelmektedir.
  • Kullanıcı Sayısı:
    Kullanıcı sayısı, işlem hacmi ile bağlantılıdır. Milyonlarca kullanıcısı bulunan bir borsa kullanmak varlıklarınızın güvenli bir ortamda olduğunu anlamına gelir. Bunun yanında borsada işlem hacminin yüksek olması, borsaya olan güvene artı sağlamaktadır.

  • Para Yatırma ve Çekme Seçenekleri:
    Kripto para borsalarının en önemli özelliklerinden birisi para yatırma ve çekme seçenekleridir. Ülkemizde hizmet veren kripto para borsalarının birçoğu TL ile işlem yapılmasına olanak sağlamıyor. Bu nedenle TL ile işlem yapılmasına olanak sağlayan bir borsada işlem yapmak hem alım satımda kolaylık sağlıyor hem de istenilen zamanda işlem yapılabilmesi anlamına geliyor.

Güncel Binance Referans (Komisyon İndirimi) Kodları (Ömür Boyu Geçerli)

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance Futures vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun