Bitcoin sert bir şekilde düştü

 Bitcoin sert bir şekilde düştü

Dijital dönüşümün lokomotifi konumunda bulunan internetin en büyük hediyelerinden biri de kripto paralar diyebiliriz. Doğru hamlelerin yapılması durumunda yatırımcılarına büyük paralar kazandırma potansiyeline bulunan bu varlıklar, çeşitli ülkeler tarafından resmi para birimi ilan edilerek geleceğin paraları olarak lanse edilmeye başlandı.

Bilindiği üzere Bitcoin, son dönemde inişli çıkışlı bir grafik sergiliyor. 67 bin dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı kasım ayından itibaren istenen seviyeyi bir türlü yakalayamayan kripto para, dünya gündeminde yaşanan olaylardan da etkileniyor. Burada Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve Çin’den gelen açıklamaların kripto para piyasasına doğrudan etkisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde buna benzer bir nedenle düşüş yaşadı. Son dönemde Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimin tırmandığı ve Rusya’nın Ukrayna topraklarına giriş yaptığı iddialarının ortaya çıkmasının ardından düşüşe geçen kripto para, son 24 saat içerisinde yüzde 6 oranında değer kaybederek 39 bin dolardan 36 bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun