Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan Emeklilere Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan Emeklilere Müjde

haber haber -
35 0

Bakan Işıkhan, EYT ve Emeklilikle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) tarafından düzenlenen programda basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Işıkhan, EYT kapsamında yaklaşık 2 milyon kişinin emekli olduğunu ve 2,5 milyon vatandaşın da 5 yılda sisteme girmesini beklediklerini belirterek, “Şu anda EYT kapsamında emekli olup çalışmaya devam eden 1 milyon vatandaşımız var” dedi.

Bayram İkramiyesi ve Emeklilikte Yapılacak Düzenlemeler

Işıkhan, 3 bin TL olan bayram ikramiyesi hakkında da konuşarak, “Takvimlendirme çalışması devam ediyor, bayramdan önce vereceğiz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yakın zamanda takvim açıklanacak” açıklamasını yaptı. Bakan Işıkhan, “Kök aylığı 10 bin liranın altında olan 3 milyon 601 bin 551 emeklimiz var” bilgisini paylaştı.

Öncelik ve İndirim Uygulamaları Emeklilere Yönelik

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik hazırladıkları projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Emeklilerimizin lehine olacak projelerde kamu kurumlarının yanı sıra bankalarla, özel şirketlerle de protokoller imzalayacağız. Emeklilerimize konaklamadan ulaşıma, gıdadan giyime, sağlıktan sosyal ve eğitim faaliyetlerine kadar birçok alanda ayrıcalık, öncelik ve indirim uygulamaları yapacağız” dedi.

Işıkhan, emeklilere özel sosyal tesislerde konaklama, PTTcell gibi indirimlerin kullanılabileceğini belirterek, “Emeklilerimiz için haberleşme, ulaşım, kültürel faaliyetlerden zincir marketlere kadar birçok alanda anlaşmaları hayata geçireceğiz. Bu yeni SGK hizmet modelimizle emeklilerimizin topluma aktif olarak katılabildiği bir sistem hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar