Cami Halısında Renk Tercihi Nasıl Olmalı

 Cami Halısında Renk Tercihi Nasıl Olmalı

Müslümanların ibadetlerini ve Allah’a olan yakınlıklarını gösterdikleri cami alanlarında duvardan duvara cami halısı kullanılır. Birçok farklı renk ve modelde, cami halıları kullanılır. Cami’nin mimari yapısına göre cami halısında doğru renk tercihi yapılmalıdır. Eski tarihe dayanan cami mimarilerinde daha koyu ve avangart renkler kullanılır.

Avangart renklerin kullanılmasının yanı sıra koyu renkler kullanılır. Böylelikle herhangi bir kiri ve lekeli göstermez. Kahverengi, kırmızı, bordo, zümrüt yeşili, açık mavi renkler kullanılarak cami halısı döşenir. Böylelikle caminin mimari yapısına ve kullanıma göre cami halılarında renk seçimi yapılmalıdır. Birçok farklı cami halısı modelleribulunması her renk ve modelde rahatlıkla cami alanlarında kullanılması sağlanır.

Cami Halısı Renkleri

Birçok farklı renk ve modelde tasarlanıp üretilen cami halıları aynı zamanda kurs halısı olarak da kullanılabilir. Kurs alanlarında kullanılan halıların temiz ve hijyenik olması önemlidir. Kurs alanlarında kullanılan bu halılar yurt halısı olarak da kullanıma uygundur. Özel olarak tasarlanan halıların akrilik yapıda olması akrilik cami halısı adı altında satışı yapılır. Özel olarak tasarlanan bu halıların belirli fiyat aralıkları bulunur.

Özel olarak tasarlanan cami halısı fiyatları metrekare hesabı olarak satışa sunulur. Cemaatin rahat bir şekilde saf tutmasını sağlayan seccadeli cami halıları ise özel olarak farklı renklerde tasarlanabilir. Seccadeli cami halılarının yanı sıra saflı cami halısı da kullanılır. Bu halıların genel renkleri bordo, zümrüt yeşili, açık mavi, bebe mavisi gibi renklerde kullanılır. Böylelikle farklı renk ve modelde birçok halı modelleri kullanılır.

Yumuşak Dokulu Cami Halıları

Cami halılarının yumuşak ve yünden yapılmış olması namaz kılacak olan kişilerin rahat etmesi için önemlidir. Yün cami halısı modelleri kullanılarak camilerde ibadet eden kişilerin rahat etmesi sağlanır. Yumuşak ve doğal yapıya sahip olması ile birlikte, rahatlıkla her alanda kullanılabilir. Naturel cami halısı modelleri ise temizlik ve hijyen açısından, kullanılması önemlidir.

Cami alanlarında farklı renkte ve dokuda halıların kullanılması caminin mimari yapısına göre değişir. Belirli fiyat aralıklarında değişen bu halıların fiyatları metrekare hesabı olarak değişir. Ortasındaki motif ve desene göre adlandırılan göbekli cami halısı desenleri daha çok eskiye dayanan cami alanlarında kullanılır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun