Dikkat çeken Formula 1 adımı

 Dikkat çeken Formula 1 adımı

Google, ABD’de gün geçtikçe büyüyen McLaren ile şaşırtan bir kararı açıkladı. İnternet devi Google bu adımıyla, McLaren Formula 1 takımına sponsor olduğunu duyurdu. Şirket, aynı zamanda başka bir e-takımla da bir sponsorluk anlaşması yaptı. Bilgilere göre McLaren, yeni sponsorlar ve ortakları memnuniyetle karşıladı.

Google, McLaren Formula 1 ile yaptığı ortaklığın yanı sıra MX Extreme E Team takımıyla da bir sponsorluk antlaşması yaptı. Bu antlaşmaya göre Google’ın Chrome ve Android logoları, yarış araçları üzerinde yer alacak. Ayrıca antlaşmayla, 2022 Formula 1 araçlarında tercih edilen özel jant kapaklarında da Chrome logosunun renkleri karşımıza çıkacak.

Chrome ve Android logolarıyla ilk kez böyle bir reklam antlaşması yapan Google, oldukça dikkat çekti. Bu sponsorluk özellikle McLaren Formula 1 takımı için oldukça önemli. Google Pazarlama Başkan Yardımcısı Nicholas Drake‘in konuyla ilgili söyledikleri şu şekilde:

McLaren Racin, performans, katılım ve sürdürülebilirlik açısından bir yarış pistinde mümkün olanın en iyisini temsil ediyor ve bunlar Google’da paylaştığımız değerler. Android ve Chrome gibi platformlara daha fazla yenilik getiriyor. McLaren’in yarış günü performansını optimize etmek için bunları diğer Google hizmetlerine sorunsuz bir şekilde bağlıyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun