Dünyanın en ince gökdeleni

 Dünyanın en ince gökdeleni

New York City için tasarlanan dünyanın en ince gökdeleni inşasında sona gelindi. Lüks apartman kulesinin kaplamasının tamamlandığını açıklayan inşaat firması, konut sakinlerinin evlerine taşınabileceğini söyledi.

Dubai dünyanın en yüksek kulesine ev sahipliği yapıyor olabilir, ancak artık dünyanın en ince gökdeleni New York’un Manhattan bölgesinde. ShoP Architects’in 111 West 57th Street isimli projesinin tamamlanmasıyla sakinlerini ağırlamaya hazır olduğu belirtildi.

435 metreye ve 17,5 metre genişliğe sahip (yükseklik-genişlik oranı 24:1) olan binanın her katında sadece bir konut var (Karşılaştırma için dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa 45 metre ve New York’taki 432 Park Avenue ise 28,5 metre genişliğinde).

Steinway Hall binasını da kapsayan bu yapıda 84 kat ve toplamda 60 daire bulunuyor. 111 West 57th Street’in en üstü tripleks çatı katına ev sahipliği yapıyorken, tüm Manhattan’ı görme fırsatı sunuyor.

111 West 57th Street daire fiyatları da tahmin edebileceğiniz seviyelerde. Emlak listelerinden alınan verilere göre, stüdyo daireler 7,5 milyon dolar, çatı katı ise 66 milyon dolar fiyat etiketiyle satın alınabilir. Ara katların ise bu fiyatların arasında değişkenlik gösterdiği ifade edildi.

New York’un Art Deco döneminden ilham alan bina, hangi tarafta olduğunuza bağlı olarak Central Park veya Lower Manhattan’a bakan cam duvarlara sahip pişmiş toprak karolara yer veriyor. Yapı ayrıca 25 metrelik yüzme havuzu ve özel yemek odası gibi lüks olanaklar sunuyor. Çift tavan yüksekliğinde bir fitness odası ve teras salonu da bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun