Ecz. Tuba Tuğut kimdir?

 Ecz. Tuba Tuğut kimdir?

Ecz. Tuba Tuğut kimdir?

Tuba Tuğut, 1988’de Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden dereceyle mezun olmuş başarılı bir eczacıdır. Kendisi 25 yılı aşkın süredir Eczacılık ile ilgilenmektedir. Bugüne kadar birçok eczacılık deneyimi olmuştur.

Ankara Üniversitesi’nden mezun olmasıyla birlikte ilk eczane deneyimini Candan Eczanesi’nde kazanmıştır. Uzun yıllar Candan Eczanesi’nde müşterilerine güler yüzüyle hizmet veren eczacı, bu dükkanını kapatarak Küçükyalı’daki Emek Eczanesi’ni açmıştır. İlk eczanesinden edindiği farklı tecrübe ve bilgi birikimlerini burada kullanan Tuba Tuğut, başarılı bir geçmişe sahip olmuştur. 2 yıl önce pandemi süreciyle birlikte farklı yerde yeni bir isimle Kadıköy’de Caddebostan Mahallesi’nde Cadde 360 Eczanesi’ni açmıştır. Bu zamana kadar edindiği tüm tecrübelerini profesyonel bir bakış açısıyla bu dükkâna veren Ecz. Tuba Tuğut, müşteri iletişimi ile farklı bir eczacılık bakış açısı kazandırmıştır.

Ecz. Tuba Tuğut, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği yani PGED üyesidir. Yazdığı ve yayınladığı birçok makale ile de adından söz ettiren eczacı, bilgi birikimini eczacı dostları ve çevresiyle de paylaşmaktadır. Son yayınladığı “Yaz Aylarında Öne Çıkan Besin Destekleri” yazısıyla hayli kendisinden söz ettiren yazar, bu yazısında pandemi sürecinde oluşan D vitamini eksiklikleri ve vücudun ihtiyacı olan besin kaynaklarının üzerinde durmuştur.

Neden Eczacı Oldunuz?

Başta yakın çevresi ve birçok kişinin kendisine sorduğu bu soruya Ecz. Tuba Tuğut şöyle yanıtlıyor: “İnsanların sağlığına aracı olabilmek, onları anlayarak en güzel şekilde onların hizmetine koşmak ve işe yaramak harika bir duygu. Ben de eczacılıkta hep bunu görüyorum, insanların sağlığına dokunabildiğime şahit oluyor. Sanırım, beni mesleğime bağlı kılan bu ulvi şey olsa gerek diye düşünüyorum.”

Sporcu Besinleri Hakkındaki Düşünceleri

Ecz. Tuba Tuğut’un uzmanlık alanlarının içinde yer alan sporcu besinleri ve takviye vitaminler hakkındaki düşünceleri de şöyle: “Yaz ayının yaklaşması ile birlikte sporcu besinlerinin satışı ve insanlar tarafından daha fazla alım yapılması ve spor yapan neslin olması güzel. Ancak yanlış sporcu beslenmeleri ve sahte takviye vitamin alışverişi konusunda gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Sahte sporcu besinler maddi ve manevi mağduriyetlere sebebiyet verebilir.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun