Elon Musk açıkladı

 Elon Musk açıkladı

Otomotiv sektörünün elektriklendiği bu dönemde öne çıkan şirketlerden biri de Tesla. Şirket, elektrikli motor ve otonom sürüş gibi bazı alanlarda sektörün öncüsü olarak lanse edilirken, kısa süre içinde bu duruma bir yenisini eklemeye hazırlanıyor.

Tesla, sürücülerine ve yolcularına eğlenceli anlar yaşatabilmek için araçlarını gelişmiş eğlence sistemi ile piyasaya sürüyor. Bu kapsamda konsoldan oyun oynama, film izleme ve müzik dinleme gibi çeşitli aktiviteler yapılabiliyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, bir süre önce Tesla araçlarındaki oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarabilmek için Steam entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Özelliğin hayata geçmesi halinde Steam oyunları araçlarda oynanabilecek. Böylelikle Steam kütüphanesindeki oyunlara rahatlıkla erişilmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Tesla, 2019’dan itibaren sürücülerine araçları adeta bir oyun konsoluna çeviren Tesla Arcade hizmetini sunuyor. Bu kapsamda gün geçtikçe yeni oyunları bünyesine katmaya devam eden şirket, çeşitli oyun stüdyoları ile de ortak çalışmalar gerçekleştirerek kütüphanesini genişletiyor.

Tesla otomobillerindeki multimedya sisteminin Steam oyunlarını çalıştırabilecek güçte olup olmadığına yönelik sorulara da daha önce Model S ve Model Y’nin Witcher 3‘ü çalıştırdığı şeklinde cevap verebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun