Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Guncel
  4. »
  5. Elon Musk, Endonezya’da Internet Erişimini Artırmak İçin Harekete Geçti

Elon Musk, Endonezya’da Internet Erişimini Artırmak İçin Harekete Geçti

haber haber -
40 0

Elon Musk, Bali’de Endonezyalı Bakanlarla Bir Araya Geldi

Teknoloji girişimcisi Elon Musk, Endonezya’nın Bali Adası’nda bir sağlık kliniğinde Endonezyalı bakanlar ile buluştu. Toplantıda, Endonezya’nın 17 binden fazla adasındaki en ücra bölgelere internet hizmeti sağlamak amacıyla Starlink projesini devreye sokacağını duyurdu. Musk, “İnternete erişimin düşük olduğu yerlere ulaşım sağlayacağım için çok heyecanlıyım.” dedi.

Starlink Nedir?

Starlink, SpaceX‘in dünyanın yetersiz internet hizmeti alan bölgelerine uzay tabanlı internet erişimini kolaylaştırmak için geliştirdiği bir sistemdir. Şirketin yörüngede bulunan 3.200’den fazla Starlink uydusu, dünyanın en uzak bölgelerine yüksek hızda ve geniş bantlı internet sağlamaktadır. SpaceX, Starlink uydularıyla dünya yörüngesinde 12 bin uyduluk bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Projenin tamamlanması 2027 yılına kadar planlanmaktadır.

Endonezya’da Internet Erişiminin Artırılması İçin Anlaşma İmzalandı

Musk, Endonezya’da sağlık ve eğitim sektörlerinde internet erişimini artırmak amacıyla bir anlaşma imzaladı. Ayrıca ülkenin farklı bölgelerindeki sağlık tesislerinde internet hız testleri yapıldı. Bu adım, Endonezya’nın daha fazla vatandaşına internet erişimi sağlanması ve dijital uçurumun kapatılması yönünde önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir.

İlgili Yazılar