Elon Musk yine iş başında

 Elon Musk yine iş başında

Geleceğin paraları olarak lanse edilen kripto varlıklar, son yıllarda popülaritesini büyük ölçüde artırdı. Doğru ve yerinde hamlelerin yapılması durumunda yatırımcılarına büyük miktarlar kazandırabilme potansiyeline sahip bu varlıklar, dünyanın en zengin kişi olan ve geçtiğimiz ay TIME dergisi tarafından Yılın Kişisi seçilen Elon Musk’ın da dilinden düşmüyor.

Bilindiği üzere Elon Musk’ın en popüler kripto paralardan biri konumundaki Dogecoin’e büyük ilgisi bulunuyor. Kripto varlığı şaka amaçlı geliştirilmesi ve ulaşabileceği potansiyeli gibi birçok nedenden dolayı diğer kripto paraların önünde tutuyor. Hatta iş insanının CEO’su olduğu Tesla, geçtiğimiz yılın aralık ayında yaptığı açıklamada Dogecoin ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu.

Belirli aralıklarla özellikle Twitter hesabı üzerinden kripto para piyasası ile ilgili paylaşımlar yapan Elon Musk, bugün bunlara bir yenisini ekledi. Musk, paylaşımında dünyanın en büyük fast-food restoran şirketlerinden McDonald’s’ı etiketleyerek Dogecoin ile ödeme kabul etmeleri halinde canlı yayında Happy Meal menüsü yiyeceğini ifade etti.

Tabii söz konusu paylaşımda geçen Dogecoin ile ödeme kabul edilmesi şeklindeki ifadelerin ardından restoran şirketinin popüler kripto para ile ödeme kabul edeceğine yönelik iddialar da ortaya çıkmaya başladı. Ancak konu ile ilgili Musk’ın gönderisi dışında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Dogecoin, Musk’ın paylaşımın ardından 0.13 dolardan 0.15 dolara kadar yükseldi. Kısa bir süre bu seviyelerde seyreden kripto para, daha sonra yavaş yavaş düşüşe geçerek 0.14 dolara geriledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun