Erkeklerin Göğüsleri Neden Büyür ?

 Erkeklerin Göğüsleri Neden Büyür ?

Bazı erkeklerde meme büyümesi sorunu olabiliyor. Aynı bir kadın gibi göğüsleri şişkin ve sarkmış olabiliyor. Bu erkek için ne kadar kötü bir durum olduğunun farkındayız. Bu anormal meme büyümesinin de mantıklı bir açıklaması var tabi ki.

Erkeklerin Göğüsleri Neden Büyür ? 

Erkeklerin göğüs yani jinekomasti dediğimiz hastalık aşırı kilo alıp verme yani kiloda ki dengesizliklerden ötürü meme de yağlanma hatta yağ dokusunun kalıntı haline gelmesi gözlenir. Erkek memesinde ki büyümenin nedeni bu değil tabi ki. Genetik ve nereden olduğu anlaşılmayan bir çok durum da oluyor. Bazı hastalarımız kilolu değilim ! Neden meme büyümem var diye bizlere soruyorlar bizde kısaca bilmiyoruz diyoruz. :)) Çünkü tıpta bazen böyle çıkmazlar olur. Her şeyin nedeni bilinecek diye bir şey yok. 

Erkek Memesine Yapılacak Estetik Ameliyat

Erkek memesinde yapılan küçültme ameliyatına jinekomasti ameliyatı denir. Jinekomasti ameliyatları tam donanımlı hastanelerde genel yada lokal anestezi eşliğinde yapılırlar. Ameliyat süresi ortalama bir saat olup ameliyatı bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı yapar. 

Ameliyat esnasında hiç bir his duyulmaz. Ameliyat sonrasında 2 hafta jinekomasti atleti kullanılması gerekir. bunun dışında ağrı sızı olmaz. Memeler incelir düzelir. Burada yine dikkat edilmesi gereken en büyük husus da, memenin ne kadar küçülmesi gerektiğidir. Memeyi de bir denge içerisinde inceltmek gerekir. Gerçek gogusestetigi aslında buna denir. Zira meme kısmında çöküntü olacağı gibi iyi görünmez. Az da olsa erkekte de meme olması şarttır. Yaradan bu şekilde yaratmış. 

Jinekomasti ameliyatlarının başarı oranları oldukça yüksektir. Ameliyat başarı oranı yüzde 95 ler seviyesinde gezer. Ameliyatta başarısız veya tekrar olma olasılığı içinde genelde hastanın genetik sorunları ve vücut dengesizlikleri gözlenir. Bunun dışında teknik olarak bir sorun çıkmaz. 

Zty Estetik Türkiye

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun