Eşanjör Nedir?

 Eşanjör Nedir?

Eşanjör cihazları kullanım alanı oldukça yaygın araçlardır. Bu araçlar petrokimya iklimlendirme sistemleri gemi inşası gıda endüstrisi araç radyatörleri gibi birçok alanda kullanılıyor. Proses ve split klimalarda da kullanılan eşanjörler 3 farklı tipte üretilmiştir. Temelinde iki akışkanın ısı transferini yapmasını sağlayan eşanjörler diğer araçlardan farklı olarak transfer işlemini gerçekleştirirken maddelerin birbirine karışmasını engeller.

Eşanjörlerin iç kısımlarında bulunan  plaka veya daha başka ısı transfer yüzeyi yardımı ile akışkanlar birbirinden ayrılır.  Üç farklı model olarak piyasada bulunan eşanjörler borulu plakalı  ve lehiml tip olarak tasarlanmıştır. Eşanjör araçları uzun süreli kullanımdan sonra bakıma ihtiyaç duyarlar bakımları periyodik olarak yapılması gereken bu cihazlar için teknik servisten yardım alınmalıdır. Alfares Makine sitesi teknik servis desteği hizmeti alabileceğiniz bir platformdur.

Eşanjör Servisi Hizmetleri

Eşanjör servisi ve bakımı periyodik olarak yapıldığı zaman cihazın performansı artar ve ömrü uzar. Eşanjörler kullanım ömrü uzun ve kaliteli cihazlardır. Ancak zaman içerisinde dış etkenler sebebiyle kirliliğe maruz kaldıkları için bakıma ihtiyaç duyarlar. Eşanjör cihazlarının modelleri farklı olduğu gibi servis ve bakım şekilleri de farklıdır. Eşanjör bakım hizmeti almadan önce teknik servis ile iletişime geçildiğinde cihazın modelinin belirtilmesi gereklidir.

Teknik ekipler cihazın modelini inceleyerek doğru temizlik kimyasalları kullanır ve bakımını tamamlar. Kullanılan kimyasal un cihazın modeli ile uyumlu olması gereklidir. Yanlış kimyasal kullanımı cihaza zarar verir. Alfares Makine sitesinden güvenilir eşanjör ve eşanjör servisi hizmeti alabilirsiniz sitemizi ziyaret edebilrisniz

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun