Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Cep – Habercep.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Esenler’de Rögar Patlaması: Bina Duvarı Hasar Gördü

Esenler’de Rögar Patlaması: Bina Duvarı Hasar Gördü

haber haber -
51 0

Patlama, Davutpaşa Mahallesi Semerkand Caddesi’nde Meydana Geldi

Esenler’de bulunan 4 katlı bir binanın girişindeki rögarın içinde patlama meydana geldi. Olay, saat 05.00 sıralarında Davutpaşa Mahallesi Semerkand Caddesi’nde yaşandı. Cadde üzerindeki binanın önünden geçen rögarda henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

Mahalle Sakinleri Durumu İtfaiye ve Polis Ekiplerine Bildirdi

Patlama sırasında binanın giriş katındaki dairenin duvarı hasar gördü. Mahalle sakinleri, patlama sesiyle uyanarak durumu hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Adrese gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

İtfaiye ve Enerji Ekipleri Detaylı İnceleme Yaptı

İtfaiye ekipleri patlamanın meydana geldiği yerde ve duvarı hasar gören dairede detaylı inceleme yaptı. İGDAŞ ve BEDAŞ ekipleri ise çevrede olası bir risk için gaz ve elektriği kesti. İGDAŞ ekipleri rögarda ölçüm yaparak durumu kontrol etti.

‘PANİKLE HERKES DIŞARI ÇIKTI’

Mahalle sakini Engin Esin, patlama anını şu sözlerle anlattı: “Tam saat 05.10 geçiyordu. Bir ses duyduk, aracın ön tarafında dumanlar yükseliyordu. Hemen panikle herkes dışarı attı kendini. Basınçla bizim binanın camları kırıldı. Patlamanın rögarın içinde olduğunu tahmin ediyoruz, duvar çöktü. Elektrik ya da doğalgaz patlaması olabilir diye düşünüyoruz. Herhangi bir ölü yaralı yok. Zaten bugün alt tarafa kiracı gelmişti, üst tarafta da kimse yok.”

Olayla İlgili Araştırmalar Devam Ediyor

İtfaiye, İGDAŞ ve BEDAŞ ekipleri patlamanın sebebini araştırırken, polis ekipleri de olayla ilgili inceleme başlattı. Patlamanın nedeni hakkında detaylı bir soruşturma devam ediyor.

İlgili Yazılar