Facebook Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

 Facebook Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook’ta son dönemde bolca spam ve aldatıcı içerik barındıran kripto para reklamlarını görüyorduk. Bu duruma kullanıcılardan gelen tepki üzerine Facebook önlem aldı ve dün itibariyle yeni reklam politikasını yayına soktu.

Facebook Kripto Para Reklamlarına ‘Dur’ Diyor

Bundan sonra Facebook’ta aldatıcı içeriğe, yanıltıcı satış taktiklerine sahip reklamlar yayınlanmayacak. Muhtemelen bu durumdan hem Facebook kullanıcıları, hem de Bitcoin – kripto para uzmanları memnun kalacak çünkü bu reklamlar kripto paralara aslında pek de fayda sağlamıyor.

Diğer yandan Facebook kripto paraları öğrenmek için en kötü yerlerden birisi. Buradaki kullanıcılar genellikle diğer sosyal medya platformlarına göre daha az bilgili oluyor ve dolandırıcılar tarafından ‘kolay av’ olarak görülüyor.

Facebook’un ürün yönetiminden sorumlu yöneticisi Rob Leathern da bir açıklama yaparken, insanların Facebook aracılığıyla yeni ürün ve servisleri öğrenmeye devam etmesini istediklerini fakat aldatılma veya kandırılma korkusu yaşamamaları gerektiğini dile getirdi.

Kısacası, Facebook reklam gösterimine devam edecek fakat bundan sonra karşımıza çıkan reklam içeriklerinde kripto paralara dair bir şey bulunmayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun