Ferrari Purosangue

 Ferrari Purosangue

Geçtiğimiz yıllarda Lamborghini, Urus modeliyle SUV kategorisindeki ilk aracını satışa sundu. Başlarda herkes tarafından şüpheyle yaklaşılmış olsa da zaman içerisinde büyük bir satış başarısına ulaştı. Bu sayede pek çok spor otomobil üreticisi, insanların bu formdaki araçlara olan yönelimini fark etti. Şimdiyse akıma katılan Ferrari Purosangue modelinin etkinlik öncesi fotoğrafları sızdırıldı.

Lamborghini’nin Urus modelinin ardından, pek çok kişi Ferrari’den de benzer bir hamle bekledi. Ancak o dönemde bu bile birçok tartışmaya sebep oldu. Ancak SUV formundaki spor otomobil pazarını rakibine bırakmak istemeyen Ferrari, sonunda Purosangue aracıyla yollara çıkacağını açıkladı.

Ferrari Purosangue modeli, gördüğümüz kadarıyla GTC4Lusso ile benzer hatlara sahip. Özellikle aracın kaputundan C sütunlarına ve tavanına kadar bu benzerliğin devam ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu SUV modeli, 4 kapılı bir tasarıma sahip olacak.

Kaputun altına baktığımızdaysa, bizleri muhtemelen bir elektrik motorundan destek alan turboşarjlı V-6 veya V-8 motoru karşılayacak. Fakat Ferrari Purosangue modeli, bir sürpriz yaparak V-12 ile birlikte gelebilir. Ancak hibrit motorundan ödün vermesi pek olası durmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun