Filenin Sultanları Çeyrek Finalde

 Filenin Sultanları Çeyrek Finalde

Filenin Sultanları Çeyrek Finalde

Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonasında çeyrek finale yükselmeyi başardı. Çekya’yı 3-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız bu sezon oynadığı her maçtan galip bir şekilde ayrıldı ve oynadığı 6 maçın tamamında karşı takımı mağlup etmeyi başardı. Filenin Sultanları böylece Avrupa Şampiyonasında 7. Kez adını ilk 8e yazdırmış oldu ve çeyrek final maçlarında yarışmaya hak kazandı. betpas giriş

Bulgaristan’da Kolodruma Spor Salonunda oynanan maçta A Milli Takımımızı vatandaşlarımız yalnız bırakmadı ve çevre ülkelerden de takımımıza destek için vatandaşlarımız yer aldı. Millilerimizin çeyrek finaldeki rakibi ise dün akşam oynanan Ukrayna- Polonya maçı sonucunda belli oldu. Filenin Sultanları çeyrek finalde rakibi 3-1 yenen Polonya oldu.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı

Filenin Sultanları adıyla ülkemizde bilinen A Milli Kadın Voleybol Takımı, ülkemizi uluslar arası kadın voleybol maçlarında temsil eden takımdır. 2003 yılında Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında gösterdiği efsanevi performans takımımıza ikinciliği getirmiş ve TRT spikerleri tarafından kadın voleybol takımımız Filenin Sultanları unvanını almıştır. O Günden beri takımımız Türkiye’deki herkes tarafından bu isimle anılmaktadır.

Filenin Sultanları Eda Erdem kaptanlığında ve Şebnem Simge Aköz, Cansu Özbay, Tuğba Şenoğlu, Hande Baladın, Yasemin Güveli, Meliha İsmailoğlu, Ayça Aykaç,
BuseÜnal, MeryemBoz, Zehra Güneş, İlkin Aydın, Beliz Başkır ve Ebrar Karakurt’tan oluşan kadro ile bu sezon A Milli Kadın Voleybol Takımımızı temsil etmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun