Galaxy S22 FE’den ilk bilgiler

 Galaxy S22 FE’den ilk bilgiler

Samsung, geçen ay düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8+ modellerini tanıttı. Şirket, vakit kaybetmeden merakla beklenen Galaxy S22 FE üzerindeki çalışmalarına başladı. Kısa süre önce akıllı telefonun teknik özelliklerinden bazıları ortaya çıktı.

Bilindiği üzere ocak ocak ayında kullanıcı karşısına çıkan Galaxy S21 FE, küresel çip krizi başta olmak üzere birçok nedenden dolayı defalarca ertelendi. Hatta bir dönem iptal edildiği bile söylenen cihaz, geç de olsa çıkış yaptı. Samsung, aynı durumun Galaxy S22 FE için de yaşanmaması için işleri sağlama alacak ve teknik özellik tarafında kullanıcılara bazı sürprizler yapacak.

Bu işlemci; 4 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. Bir adet 3.05GHz Arm Cortex-X2 performans, üç adet 2.85GHz Arm Cortex-A710 ve 4 adet 1.8GHz Arm Cortex-A510 verimlilik çekirdeklerine sahip. Grafik arabirimi tarafındaysa 10 çekirdekli Arm Mali-G710 karşımıza çıkıyor. Böylelikle selefine kıyasla 4 kat performans artışı sağlanıyor.

Bunun dışında Galaxy S22’ye benzer ekran boyutlarında, 50 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera ve 4.500 mAh’lik bir pille kullanıcıların karşısına çıkacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun