Gençler Ligi’nde mucize final!

 Gençler Ligi’nde mucize final!

Fenerbahçe Beko Genç Erkek Basketbol Takımı, Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi final maçında Tofaş ile karşılaştı. Normal süresi 70-70 eşitlikle tamamlanan mücadeleyi uzatma periyodunda Baran Aslan’ın son saniye basketiyle 81-80 kazanan Fenerbahçe Beko, 12’de 12 yaparak namağlup şampiyonluğa ulaştı.

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Yiğit Onan seçildi. Final mücadelesini 26 sayı, 10 ribaund ve 4 asist ile tamamlayan Yiğit Onan’a ödülünü A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene verdi. Son saniyede basketi atan ve takımını şampiyonluğa taşıyan Baran Aslan, “Hislerimi tarif edecek bir kelime yok. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“SON BASKETİN GİRDİĞİNE İNANAMADIM”

Fenerbahçe Beko’nun genç oyuncusu Yiğit Onan, törenden sonra yaptığı açıklamada, “Şu an çok gururluyum. İnanılmaz bir duygu. Bunu son saniyede kazanmak da farklı bir duygu. Bütün sezon bunun için çalıştık ve namağlup şampiyon olduk. Bunu hak ettik. Son basketin girdiğine inanmadım. İnanılmaz bir atıştı. Böyle bir camiada böyle bir takımın kaptanı olmak ve şampiyonluk almak inanılmaz bir duygu. Çok mutluyum” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun