HepsiJet’ten zam açıklaması

 HepsiJet’ten zam açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Trendyol çalışanlarının verilen zammı yetersiz bulması nedeniyle başlattığı eylemlerin hemen ardından bazı HepsiJet çalışanları da kontak kapatmıştı. Sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarda, paket başı 3,75 TL olan ücretin 2022 yılında 1 TL artırılarak 4,75 TL seviyesine çıkarıldığı dile getirilmişti.

Hepsiburada tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, söz konusu oranın yanlış bir algı oluşturmak için kullanıldığı belirtildi.

24 Ocak tarihinde açıkladığımız yıllık artış oranları sonrasında HepsiJet çatısı altında kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan 2095 iş ortağımızın 2022 yılı için ortalama gelirleri yıllık olarak yüzde 46 oranında artmıştır. Sektör ortalamasının oldukça üzerinde olan bu artış oranı dışında taşımacı iş ortaklarımıza destek amacıyla Aralık ve Ocak aylarında ek yakıt katkısı yapılmıştır.

Çeşitli mecralarda “1 TL Zam” olarak yansıtılan birim teslimat fiyat artışı yanlış bir algı oluşturmak üzere kasıtlı olarak kullanılmaktadır. Bu zam, yapılan yüzde 46’lık yıllık toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturmaktadır.

HepsiJet, tüm imkanlarını seferber ederek ve yapabileceğinin en iyisini yaparak, şirketleri aracılığıyla teslimat yapan iş ortaklarının her zaman yanlarında olmaya devam edecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun