Herkes Retinol Serum Kullanabilir Mi?

 Herkes Retinol Serum Kullanabilir Mi?

Retinol serum kullanımına yönelik pek çok soru ile karşı karşıya kalmaktayız. HC Retinol serum kullanımı hakkında akla takılan tüm sorularınızla birlikte kimler Retinol serum kullanabilir sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Retinol Serum Ne İşe Yarar?

Retinol serum kullanımına dair bilgilere geçmeden önce Retinol Kremin faydaları hakkında bilgi vermek gerekirse;

  • Kırışıkların azalmasına, ince çizgilerin kaybolmasına fayda sağlamaktadır.
  • Cildi sıkılaştırarak cildin canlı ve sağlıklı görünmesinde faydalıdır.
  • Kollajen seviyesinin artmasında etkili olan Retinol serum, cilt lekelerini onarıcı etkiye sahiptir.
  • Akne tedavisi için önerilmektedir.

Sadece haftada 3 kere düzenli olarak 6 hafta kullanmanız durumunda cildinizdeki değişime şaşıracaksınız.

Kimler Retinol Serum Kullanabilir?

Düzenli olarak Retinol kullanımı 35 yaş ve üzeri için tavsiye edilmektedir. Bu dönemlerde cildin erken yaşlanmasını geciktirmek ve azalan kollajen seviyesini arttırmak amacı ile düzenli olarak Retinol serum kullanımı önerilir.

Daha erken yaşlarda ise HC Retinol serum kullanımı çoğunlukla doktor tavsiyesi ile gerçekleşmektedir. Akne ve diğer dermatolojik hasarlar sebebi ile cildin onarıma ihtiyaç duyması Retinol serum kullanımını daha erken yaşa alabilmektedir.

Kimler Retinol serum kullanamaz sorusunu yanıtlamak gerekirse cildinde ağır dermatolojik yaralar olanların kullanımının doktor kontrolünde olması gerekmektedir. Hamilelerin ve hamilelik şüphesi olan kişilerinde Retinol serum önerilmemektedir.

Retinol serum asidik bir yapıya sahip olmasından dolayı serum uygulaması yapıldıktan sonra güneşe çıkılmaması gerekmektedir. Bu nedenle çoğunlukla gece kullanılması tavsiye ediliyor olup Retinol serum kullanıldığı süreçlerde güneşe korumasız çıkılmaması önerilir.

Retinol serum tüm cilt tipleri için kullanıma uygun bir üründür. Özellikle yağlı cilde sahip kişilerin cildindeki sebum dengesini sağlaması sebebiyle de sıkça tavsiye edilir.

Retinol Serum Nasıl Kullanılır?

Retinol serum kullanımı çok az bir miktar alınarak cilde uygulanması şeklinde yapılmaktadır. Kesinlikle günlük kullanıma uygun değildir. Haftalık cilt bakımı rutinlerinizde 3 seferi geçmeyecek şekilde uygulanmalıdır.

İçeriğindeki Hyaluronik Asit, Pentavitin (Saccharide Isomerate), Anadenanthera Colubrina Bark Extract ve Bisabolol  gibi aktif bileşenler olması sebebi ile gündüz kullanılması önerilmez. Bu nedenle mutlaka akşam ya da gece cilde uygulamanız gerekir.

Cildinizi mevcut cilt temizleyiciniz ile temizledikten sonra yarım saat beklemenizi ve daha sonra Retinol serum kullanmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı ve genç ciltler için vazgeçilmeziniz kesinlikle HC Retinol serum olacaktır.

Hc nin üretmiş olduğu kendi markası olan yaşlanma karşıtı kırışıklık kremi ile de tanışmalısınız

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun