Herkesin Gıpta Ettiği Genç Yazılımcı: Dursun Can PEKŞEN

 Herkesin Gıpta Ettiği Genç Yazılımcı: Dursun Can PEKŞEN

Dursun Can PEKŞEN; web yazılım ve web tasarım alanında ismini duyuran tanınmış bir girişimcidir. En prestijli markalarla çalışmış olan ve müşteri pörtföyünde önemli iş adamlarının, holding sahiplerinin, büyük işletmelerin yer aldığı Dursun Can Pekşen; bu sektöre girdiğinden beri emin adımlarla ilerlemekte, referanslarına her geçen gün yenilerini eklemektedir. Henüz daha 19 yaşında olmasına rağmen imza attığı başarılarla –deyim yerindeyse- kendinden yaşça büyük olan nice kişiye taş çıkaran ünlü yazılımcı Dursun Can Pekşen; çok kadar kısa zamanda edindiği zengin bilgi birikimini işlerine en iyi şekilde yansıtmakta, deneyimlerini artırarak hedeflerini birer birer gerçekleştirirken hem kendi yaşıtlarına, hem kendisinden küçük olanlara örnek olmaktadır. Ondan yaş itibariyle büyük olan kişiler ise Dursun Can Pekşen’ın başarıları karşısında hayranlıklarını izhar etmekten geri kalmamakta; takdirlerini gizleyememektedir.

Akıl Yaşta Değil Baştadır Sözünün Somut Örneği!

Tamamıyla kullanıcı dostu ve responsive yazılımlar üreterek müşterilerinin beklentilerinin de ötesinde harikalar ortaya çıkaran Dursun Can Pekşen; insanlara yardımcı olmaktan çok keyif duyduğunu, işini her zaman severek, özveri ile yaptığını ve bu zamana dek belki de bir kitap olacak kadar çok projeye imza atmış olmasını da işine duyduğu bu aşka borçlu olduğunu bildirmektedir. “Yazılım, benim hem gelir kaynağım hem de yaşama sevincimdir.” Diyen Dursun Can Pekşen; 19 yıllık ömrüne bu kadar çok şeyi nasıl sığdırdığını ve bundan sonrası için neler planladığını şöyle açıklamaktadır:

“Hayallerim, ideallerim vardı; bunları gerçekleştirmek için durmadan çalıştım, hiçbir zaman pes etmemek üzere kendime söz verdim. Şimdi emeklerimin meyvelerini topluyorum. Binlerce referansım mevcut; yerli ve yabancı birçok şirket ile çalışma fırsatı buldum. İleri gelen firmalara destek verdim; hâlâ da sürekli câzip teklifler almaya devam ediyorum. İnsanlardan gelen teşekkür mesajları, ailemin ve çevremin iltifatları, 19 yaşında olmama rağmen nasıl bunca şey başardığımı şaşkınlıkla karşılamaları… Bunların hiçbiri beni şımartmıyor. Tam aksine ‘daha iyisi olmalıyım’ düşüncesini aşılıyor. Bulunduğum noktadan daha öteye gidebilmem, zirveye tırmanmam için beni teşvik ediyor.”

Yazılım Sektörünün Parlayan Yıldızı!

Birçok kişi tarafından ‘geleceğin duayeni’ ve ‘yazılım sektörünün parlayan yıldızı’ olarak nitelendirilen Dursun Can Pekşen; daima bu iltifatlara lâyık olabilmek için çizgisini hiç bozmadan çalışmaya devam edeceğini söylemekte, yazılım alanında verdiği hizmetleri titizlik, kalite, şeffaflık prensiplerine ve etik ilkelere bağlı kalarak sürdürmeye kararlı olduğunu belirtmektedir.

 web site   https://canpeksen.com.tr

Windows 7 Ultimate Satın Al

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun