İngiliz Telefon Üreticisi Wileyfox Kapanıyor

 İngiliz Telefon Üreticisi Wileyfox Kapanıyor

İngiltere menşeli akıllı telefon üreticisi Wileyfox da sektöre ‘Elveda’ diyenler arasına katılıyor. Bir şirket çalışanı bugün onaylı Reddit hesabıyla duyuru yaparken, Wileyfox’a kayyum atandığını açıkladı.

Şirket Yönetimini Kayyum Gerçekleştirecek

Reddit’te yazan Wileyfox-Jack isimli kullanıcı, Wileyfox Europe Limited’ın kayyuma gittiğini, bu kurula da Andrew Hosking ile Andrew Andronikou’nun atandığını dile getirdi. Aslında son derece yeni bir firma olan Wileyfox, 2015 yılında kurulmuştu ve uygun fiyatlı, 4G özellikli başarılı akıllı telefonlar üretiyorlardı. Buna rağmen görünüşe göre pazarda tutunamadılar.

Wileyfox, yıllar içinde kimi zaman başarılı, kimi zaman başarısız akıllı telefonlar üretti fakat düşük kâr getiren düşük satış fiyatları firmayı ayakta tutmaya yetmedi.  Şimdilik merak edilen ise Wileyfox telefona sahip olanların ne yapacağı.

Eski Telefonlara Ne Olacak?

Firma yetkilisi Jack bu durumdan ötürü üzgün olduğunu ve artık Wileyfox cihazlara güncelleme gelmeyeceğini dile getirdi. Ayrıca çok istisna durumlar yaşanmadıkça da bir şey yapılmayacağını, tamir ve garantiden artık icra kurulunun sorumlu olduğunu söyledi, daha fazla yorum yapmadı.

Wileyfox ise doğrudan firma olarak henüz açıklama yapmadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun