iPhone 14 Pro

 iPhone 14 Pro

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Cihazların tanıtılmasına birkaç ay kalana kadar önemli değişiklikler olabilirken Taiwan Economic Times tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, iPhone 14 Pro konusunda noktayı koydu.

Tasarımın tamamlanamsı konusunu biraz açmak gerekirse: Deneme üretimleri sonrasında cihazlar incelenecek ve tüm veriler değerlendirildikten sonra varsa sorunlar giderilecek, iyileştirmeler yapılacak. Yani rapora göre iPhone 14 Pro’nun ana tasarımı şu anda hazır durumda. Ancak olası bir üretim sorunu halinde, değişikliğe gidilme ihtimali bulunmuyor değil.

Apple’ın yeni amiral gemisi hakkında en çok merak edilen detayların başında ekran yer alıyor. Bazı kaynaklar Apple’ın çentiğe veda ederek, delikli bir ekran ile karşımıza çıkacağını iddia ederken, bazı kaynaklar bunu yalanlıyor ve iPhone 15 öncesinde böyle bir değişikliğin olmayacağını savunuyor.

Yayınlanan raporda bu konuya değinilmezken, ses düğmelerinin ve hoparlör ızgarasının tasarımında değişiklik yapılması bekleniyor. Yıllardır kamera çözünürlüğünü artırmayan Apple’ın 48 Megapiksellik bir ana kameraya geçiş yapacağı, 8K video kayıt imkanı sunacağı ve en yüksek modelde RAM kapasitesini 8 GB’a çıkaracağı bugüne kadar dile getirilen iddialar arasında.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun