Jaxon Hayes Gözaltına Alındı

 Jaxon Hayes Gözaltına Alındı

Jaxon Hayes geçtiğimiz günlerde ABD’nin Los Angeles kentinde aile içi şiddet gerekçesiyle göz altına alındı. NBA’in yıldız oyuncusu gözaltı sırasında polise mukavemet gösterdi. Bu nedenle polis yıldız oyuncuya şok tabancası ile müdahale etti ve oyuncunun ensesine dizini dayayarak Hayes’i zor durumda bıraktı.

Polisin bu tavrı büyük bir tepki uyandırdı. Yakın zamanda meydana gelen aşırı güç kullanımı gösterilen George Floyd vakasıyla benzerlik gösteren olay sonucunda Hayes’in avukatları dava süreci için hazırlıklara başladı. Olay ile ilgili görüntülere bakıldığında Hayes’in defalarca kez nefes alamadığını söylediği görüldü. Polis kamerası görüntüleri dava sürecinin başlamasının ardından medyaya yansıdı. Dava sürecinin 1 yıl boyunca devam edebileceği belirtildi. restbet giriş

Polis Aşırı Güç Kullandı

Olayın detaylarına bakıldığında tıpkı George Floyd vakasında olduğu gibi ABD polisinin gereksiz yere şok tabancasını kullandığı ve direnç göstermediği esnada da Hayes’e şok tabancası uyguladığı görüldü. Aile içi şiddet şikayeti ile Los Angeles polisi olay yerine geldi ve Hayes’in kız arkadaşı ile konuşmak için içeri girmek istedi. O sırada Hayes ve kuzeninin dışarıda beklemesini istedi. Hayes polislerin izinlerini sordu ve izinleri yoksa içeri giremeyeceğini söyledi.

Bunun ardından ortamın gerilmesi ile iki polis memuru Hayes’i kollarından tutarak yere yatırdı ve diğer polis memuru şok tabancası kullandı. Hayes direnmeyi bıraksa da polis memurunun şok tabancası kullanmaya devam etmesi ise Los Angeles polisinin yaklaşımı ile ilgili sorunlar olabileceğini düşündürdü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun