Kılıçdaroğlu, Çorum’daki olayla ilgili ilk kez konuştu

 Kılıçdaroğlu, Çorum’daki olayla ilgili ilk kez konuştu

Çorum ziyareti sırsında selam verdiği bir kadından beklenmedik bir tepki alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, o anla ilgili ilk kez konuştu. Kılıçdaroğlu “Hanımefendi tepki gösterdi. Biz de tabii ayrıldık. Kabahat bu kadının değil. O kadını bu pozisyona taşıyan siyaset anlayışında. Bu kadın beni tanımaz. Beni sevmeyebilir ama böyle bir tepkiyi ortaya koyan siyasi atmosferin sorumlusudur, o kadın değil” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Güzel bir Türkiye’yi dostlarımızla beraber hiçbir ayrım yapmadan kuracağız. Bu konuda azimliyim” diyerek, sözlerine başladı.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye bunu hak etmiyor bizim insanımız bunları hak etmiyor. Böyle bir ortamda yaşanmaz biz bunu bitireceğiz. Bildiğim bir şey var sorunlar giderek ağırlaşıyor ve biz bu sorunları çözmeye talibiz. Devletin yeniden ayağa kaldırılması lazım. Devlette liyakatin olması işin ehline teslim edilmesi lazım. Her şey örselendi, bunları düzeltmemiz lazım” diye devam etti.

ÇORUM’DA YAŞANAN OLAY

Çorum ziyareti sırasında bir kadının ‘çocuğuma dokunma’ diyerek gösterdiği ve günlerce konuşulan olayla ilgili soruya yanıt veren Kılıçdaroğlu şunları dile getirdi:

* Çorum’un çok güzel bir çarşısı var. Orayı geziyoruz. Her görüşten insan var tabii. Baktım orada bir kadın, çocuk arabasıyla duruyor. Hanımefendi tepki gösterdi. Biz de tabii ayrıldık.

* Kabahat bu kadın da değil. O kadını bu pozisyona taşıyan siyaset anlayışında. Bu kadın beni tanımaz. Beni sevmeyebilir ama böyle bir tepkiyi ortaya koyan siyasi atmosferin sorumlusudur, o kadın değil.

* O kadın yanlış yaptı, hata yaptı hiç önemli değil. Anlayışla karşılarız, cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili olsanız da gelen tepkileri makul karşılamak zorundayız.

* Hangi gerekçe ile tepki gösterdiğini ben öğrenmek isterdim. Belki haklıydı, biz de ona göre hatamızı düzeltmek isterdik. Kadın kabul ederse ben evine de giderim niçin böyle tepki gösterdi diye.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun