Kılıçdaroğlu’ndan aşı tepkisi: Hayatımda bu kadar beceriksiz bir hükümet daha görmedim

 Kılıçdaroğlu’ndan aşı tepkisi: Hayatımda bu kadar beceriksiz bir hükümet daha görmedim

Bir dizi toplantıya katılmak ve vatandaşlarla bir araya gelmek için Aydın’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanaat önderleriyle yaptığı toplantı sonrası Kuşadası’na geçti.

Kuşadası Belediyesi tarafından yapılan ‘Ada Camping’ kamp alanını hizmete açan Kılıçdaroğlu, ardından Aydın Büyükşehir ve Kuşadası Belediyesi’nin 16 yatırımının açılışını gerçekleştirdi ve turizm sektörünün temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, toplantı başında yaptığı konuşmada Türkiye’nin demokrasi anlayışında bir tuhaflık olduğu için turist gelmediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Ülkemizde herkes düşüncelerini özgürce ifade edebiliyor, siyasi iktidarı eleştirebiliyor. Bunların hepsi var bizde ama yine turist gelmiyor. Demek ki bizim demokrasi anlayışımızda bir tuhaflık var. Dünyanın öngördüğü çağdaş demokrasiyi ülkemize getirmek zorundayız” dedi.

“DEMOKRASİNİN OLDUĞU YERDE KİŞİ KENDİSİNİ GÜVENDE HİSSEDER”

Başbakanlıkları döneminde Binali Yıldırım ile Ahmut Davutoğlu’nun kendisini ziyaret ettiklerinde “Tam üyelik için Avrupa Birliği’nin fasıl açmasını bekliyoruz. Fasıl açmazlarsa bir şey yapmayacağız“ dediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Niye fasıl açmalarını bekliyoruz. İster fasıl açsınlar ister açmasınlar. Demokrasinin kuralları neyse, bütün kuralları kendi ülkemize getirelim.

* Almanya’ya Fransa’ya, Hollanda veya Belçika’ya diyelim ki sizin ülkenizdeki demokrasi kurallarının hepsi bizim ülkemizde de var. Sizin fasıl açmanıza bile ihtiyacımız yok diyebilelim.

* Demokrasinin olduğu yerde kişi kendisini güvende hisseder. Siz bütün ülkelerle kavga ederseniz size neden turist göndersinler. Barışçıl bir dış politikanızın olması lazım.

“BUNU YAPARSAK TURİZM 12 AYA YAYILIR”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun