Kos Adası Gezi Rehberi

 Kos Adası Gezi Rehberi

Kos Adası Gezi Rehberi

Merhaba değerli okurlar;

Bugünkü makalemizde dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Kos Adasından bahsedeceğiz. Masmavi denizleri, harika plajları, mükemmel mimarisiyle bembeyaz evleri, zeytin ağaçları ile ünlü bahçeleri olan Kos Adası hem doğal güzellikler açısından harika bir yer hem de kültürel açıdan da zengin yerlerden birisidir. Ünlü Hipokrat’ın yemin ettirdiği ağaçta bu adada yer almaktadır. Kos adasına gidenler bu ağacı da ziyaret etmeden buradan ayrılmasınlar. Kos Adasını ziyaret etmek için havayolu ya da deniz yolunu kullanabilirsiniz. Kısa süre içinde buraya ulaşmak isteyenler hava yolunu tercih edebilirler. Deniz yoluyla gitmeyi düşünenler feribot seferlerini takip ederek bu güzel adaya gidebilirler. Kos feribot biletleri hakkında bilgi sahibi olarak bilet alabilir ve burayı ziyaret edebilirsiniz.

Kos Adası Gezi Rehberi

Kos Adasına Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Kos Adasına gitmek için öncelikle vize çıkartmanız gerekiyor. Vizesiz bir şekilde buraya gidemezsiniz. Yeşil pasaportunuz varsa vize almanız gerek yok. Yeşil pasoportu olmayanlar Schengen vizesi çıkartmaları gereklidir. Vizenizi ister günü birlik olarak isterseniz daha uzun süre kalmak isteyenler için uzun süreli olarak vizenizi almanız mümkündür. Diğer vize türü de Yunanistan kapı vizesi uygulamasıdır. Bu vizeler Yunanistan’ın komşu ülkelerine veriliyor. Türkiye’de bunlardan birisidir. Samos, Sakıs, Midill,, Meis, Rodos ve Kos gidişleri bu vize ile sağlanıyor. Kapı vizesi çıkarmanız için üç gün önceden hazırlıklarınızı yapmanız ve gerekli evrakları hazırlayarak teslim etmeniz gerekiyor.

Kos Adası Gezi Rehberi

Kos’ta Nereleri Gezebilirsiniz

Vizenizi çıkartıp Kos Adasına ulaştığınızda bu adada gezmek için pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Kos Adasının merkezinde pek çok gezilecek yer bulabilirsiniz.  Defterdar camii, Loziya Camii, Asklepion, Neratzia Kalesi adanın gezilebilecek kültürel yapılarındandır. Kos Adasında deniz ve plajlara giderek bu güzel adada huzurlu ve keyifli anlar geçirebilirsiniz. Masmavi denizinde yüzerek serinleyebilir, plajlarında gün batımında gezerek unutamayacağınız anılarla bu güzel adadan ayrılabilirsiniz. Kos Adasının caddelerinde bile yürümek size ayrıcalık ve keyif verecektir. Bu açıdan bu güzel adada kaldığınız anlar boyunca adayı dolu dolu geçirmeye özen gösterin. Tatil amaçlı gidenler de adanın deniz ve paljlarında bolca vakit geçirebilir.

İletişim Bilgilerimiz

Web Sitemiz : https://adaloji.com/

Çağrı Merkezi :  0850 888 1 232

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun