Lenovo Legion Y90

 Lenovo Legion Y90

Lenovo, mobil oyuncular için geliştirdiği Legion Y90 akıllı telefonunu önümüzdeki yıl tanıtacağını duyurdu. Şirket, modelin bütün teknik detaylarını açıklamasa da birtakım ekran özelliklerini detaylandırdı. Ayrıca bir oyuncu telefonunun en önemli noktalarından biri olan ‘soğutma sistemi’ konusundaki yeniliklerini de paylaştı.

Çinli teknoloji devi, Legion Y90 modelini 1 Ocak’ta tanıtacağını Weibo hesabından duyurdu. Ayrıca telefonun ekran özelliklerine kısaca değinen Lenovo, 144Hz yenileme hızına ve 720Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olacağı bilgisini paylaştı. Modelin 6.92 inç E4 AMOLED panel ile üretildiğini vurgulayan şirket, HDR desteği de bulunduğunu söyledi.

Lenovo Legion Y90 modelinin en önemli özelliklerinden biri: çift motorlu hava soğutma sistemi olacak. Şirket bu sistemin detaylarına fazla değinmedi. Diğer yandan bir Lenovo çalışanı, çift motorlu hava soğutma sayesinde Legion Y90’da 20-30 dk. boyunca 120FPS oyun oynandığında bile telefonun soğuk kaldığını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun