Makine ile Su Araması Yapan Firmalar 

 Makine ile Su Araması Yapan Firmalar 

Makine ile Su Araması Yapan Firmalar 

Piyasa içerisinde makine ile su arama işlemi yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar içinden en iyisi ile çalışmak sizlerin rahat etmesini ve işlemin kısa bir süre içerisinde halledilmesini sağlayacaktır.

Makine ile su araması yapan firmalarda dikkat edilmesi gereken hangi cihazların, makinaların kullanıldığıdır.

Biz firma olarak su araması işlemlerinde Geofone C2, Geofone C3 cihazlarını kullanmaktayız. Kullandığımız cihazlar Türkiye içerisinde sadece bizde bulunmaktadır. Bunun sebebi şirketimiz 2,2 milyon dolar yatırım yaptı.

Su arama işlerinde teknolojinin geldiği son noktayı kullanıyoruz. Etüt sonuçlarını 1 saat içinde teslim ediyoruz. 3D görüntülerini ve ham görüntülerini CD yapıp sizlere teslim ediyoruz.

%100 Doğru Sonuçlu NMR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

Makine ile Su Arama İşlemi

Genel kapsamdaarazide su bulma işlemlerinde makine kullanılmaktadır. En önemlisi; suyun tam noktası, suyun tam koordinatı, suyun %2 yanılma ile derinliği ve suyun %6 yanılma payı ile debisi, net bir şekilde tespit edilebiliyor.

Makine işlem gerçekleşmediği takdirde günümüzde su bulmak için farklı alanlara atış yapılması gerekmektedir. Bu atışların yani kazma işlemlerinin doğaya zararı olduğundan izin verilmemektedir.

Ayrıca,su etüdüişlemleri için makinaları iyi bir şekilde çalışan firmalar sizlere yardımcı olacaktır. Yeraltı su aramaları konusunda sektörde ilk olarak biz geldiğimiz için sizler de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makine ile Su Araması İşlemlerinde Kullanılan Metotlar

Firma olarak GPR, NMR metotlarını kullanıyoruz. GPR sistem (Ground Penetrating Radar) zemin yapısını, boşlukları, mineral ve metalleri ve suyu görür, 80 metre derinliğe kadar etkilidir, GPR frekanslarımız 100 KHz ile 1 GHz arasıdır.

Hata payı %2 oranındadır. NMR sistem, (Nükleer Manyetik Rezonans) metodudur. Zemin yapısı, boşluk ve suda etkilidir. 800 metre derinliğe kadar inebilir.

NMR frekanslarımız 5 GHz ile 50 GHz arasıdır. Hata payı %5 oranındadır. Bu sistemler sayesinde tespitler net bir şekilde yapıldığı için firmamız tarafından tercih edilmektedir.

Makine ve sistemlerle beraber işi bilen kişiler de önemli olduğu için sizlere uzman kadro ile hizmet vermekteyiz.Sizler de yeraltı suları konusunda uzman bir firma ile çalışmak istiyorsanız https://jeofizikmuhendisi.net/ sitesinden kolay bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun