Marvel, ilk Müslüman kahramanı

 Marvel, ilk Müslüman kahramanı

Marvel, süper kahraman dizi ve film sektörünü domine etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde The Punisher, Daredevil, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders ve Agents of S.H.I.E.L.D. gibi dizilerle kullanıcıların beğenisini toplayan şirket, daha sonra The Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Hawkeye ve Loki gibi yapımlarla öne çıktı. Şimdiyse Moon Knight ve ilk Müslüman kahramanı Ms. Marvel ile serüveni devam ettiriyor.

Marvel’ın yeni dizisinde Kamala Khan’ı yani Ms. Marvel’i Pakistan/Kanadalı aktris Iman Vellani canlandırıyor. Gördüğümüz kadarıyla Kamala, büyük bir Kaptan Marvel hayranı. Hatta geceleri onun kostümüyle dolaşıyor.

Fakat kendisinin herhangi bir özel gücü yok. Dolayısıyla asla Avengers ekibinden biri olamayacağını düşünüyor. Fakat fantezi dünyasında hayallerini yaşamaktan oldukça mutlu. Ta ki bir gün Kaptan Marvel’ın kullandığı kozmik güçlerini kullanmasını sağlayan bir bileziği bulana kadar.

Dizinin oyuncu kadrosundaysa Ms. Marvel’i oynayan Iman Vellani’nin yanı sıra, Fawad Khan, Aramis Knight, Matthew Lintz, Saagar Shaikh, Mohan Kapur, Rish Shah, Zenobia Shroff, Yasmeen Fletcher, Travina Springer ve Laith Nakli gibi isimler bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun