Meral Akşener: Sedat Peker’in açıklamalarında kaçırılan bir nokta var

 Meral Akşener: Sedat Peker’in açıklamalarında kaçırılan bir nokta var

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında soruları yanıtladı. Akşener’in değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

“ASLINDA HEP BİRLİKTE YANDIK”

* Madımak olayının olduğu yıl, bundan 28 yıl önce Üniversitede hocaydım bu konu ile ilgili gazetede haftalık yazı yazıyordum. Orada Hepimiz birlikte yandık başlıklı bir yazı yazmıştım. Aslında hepimiz birlikte yandık.

* Bizim nesil içinde çok üzüntüyü barındıran bir nesil keşke bu üzüntülerin tekrarlanmaması için yeni nesilleri anlatacak bir dururumuz olsaydı. Hakikaten çok kötü bir şeydi tekrarlanmamasını diliyorum.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ HEPİMİZİN MESELESİ”

* İstanbul Sözleşmesi ister muhafazakar, ister seküler, ister şehirli, ister genç, ister yaşlı Türkiye’de bir çok kadının kendisini güvence altında hissettiği bir kavram oldu. Kadın olarak çok yalnız hissedeceğiz.

* Kanun karşısında, hukuk karşısında, adamların karşısında kendimizi bir korunma çerçevesi içerisinde yalnız kalacak. Kendini farklı tanımlayan erkeklerin itirazı üzerine çıkıldı. Ak Parti imzaladı, bu konuda da övmekten geri durmadık.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun