Mercedes T-Serisi

 Mercedes T-Serisi

Mercedes, geniş araç yelpazesine bir model daha ekliyor. Mercedes T-Serisi adıyla duyurulan yeni otomobil, beş koltuklu küçük minibüs MPV segmentinden pazara giriyor. Yeni model; Fiat Doblo, VW Caddy, Ford Tourneo Connect ve Citroen Berlingo gibi araçlara alternatif olacak.

lk aşamada Mercedes, T-Serisi’ni dizel ve benzinli motor seçenekleriyle beş kişilik bir model olarak piyasaya sürecek. Ancak yakın tarihte T-Serisi’ne daha fazla çeşitlilik gelecek: Mercedes EQT adlı tamamen elektrikli bir versiyon gibi yedi kişilik seçenek yolda.

Küçük minibüs olan Mercedes Citan’dan türetilen T-Serisi, hem ticari kullanımlar hem de geniş aileler için güzel bir alternatif oluşturuyor. Tüm arka koltuklar yerindeyken 520 litre bagaj hacmine sahip olan araç, geniş iç hacmini üst düzey donanımla birleştiriyor.

Mercedes, T-Serisi’ne benzinli ve dizel olmak üzere bir dizi motor seçeneği sunacak. T160d modelinde 1.5 litrelik 95 beygir gücünde bir dizel motor, T180d‘de ise 1.5 litrelik 116 beygir gücünde dizel motor yer alacak. T160 ve T180 seçeneklerine 1.3 litrelik benzinli motor güç verecek.

Mercedes, yeni minibüs MPV modelini 30 bin eurodan (yaklaşık 32 bin dolar) başlayan fiyatlarla satışa sunacak. Giriş seçeneği T160, 1.3 litrelik motor ve manuel şanzıman ile birlikte gelecek. Mercedes ayrıca EQT adı verilen T-Serisi’nin tamamen elektrikli bir versiyonunu da piyasaya sürecek, ancak bu araç için henüz tarih paylaşılmadı.

VW Caddy, Ford Tourneo Connect ve Citroen Berlingo gibi kompakt MPV’lere rakip olacak yeni modelin Türkiye’ye ne zaman geleceği belirsiz. Ancak endüstri kaynakları 2-3 aylık süre içinde Türkiye’de satışa sunulabileceğini düşünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun